web analytics

Investícia (nielen) do vzdelania

Som študentkou štvrtého ročníka na vysokej škole a napriek kadejakým „vymoženostiam“ modernej doby, som vždy do školy nosila pero a papier. Aj napriek tomu, že notebook či tablet sa stali akousi súčasťou posledných rokov a súčasťou takmer každého študenta, ja som tomuto trendu nikdy naplno nepodľahla. Samozrejme, vlastním notebook, no nosiť ho do školy mi prišlo nepraktické, keďže mi stačí vziať si papier, pero, hodiť ich do kabelky a ísť. Avšak tento semester nastal čas na zmenu.


Nie, nie je to len podľahnutie trendovým záležitostiam a snaha vyrovnať sa spolužiakom. V mojom prípade nastal čas na zmenu z (pre niekoho úplne banálneho) dôvodu, a to, že som stále iba študent, teda nie plne zárobkovočinná osoba. Nerozumiete? Priblížim Vám teda svoj problém.

Na každý jeden seminár dostávame materiály, ktoré si treba do ďalšieho týždňa naštudovať, pochopiť ich, osvojiť si myšlienky z nich a neskôr ich interpretovať. Avšak modernita sa prejavuje aj v oblasti školstva, kedy takmer všetky materiály dostávame v elektronickej podobe. Jasne, môžem si ich hodiť na USB kľúč, zbehnúť do prvej kopírky a vytlačiť si ich, nie? Áno, ale za akú cenu? No ak chcem byť konkrétna, mne to každý týždeň z rozpočtu „stiahlo“ cca 10€. Semester trvá 5 mesiacov, tak si každý môže jednoducho spočítať, že o bezplatnom školstve v tomto prípade nemožno hovoriť. Ďalším dôvodom samozrejme je aj moja láska k prírode a lesom, ktoré radšej využívam ako zdroj kyslíka, než ako zdroj „podkladu pre písmenká“.

ASUSMemoPad10

Ako však ušetriť peňaženku i lesy a zároveň sa bezproblémovo pripraviť na seminár? Môžem nosiť notebook do školy, avšak poznámky si robiť buď do samostatného wordovského dokumentu alebo na papier. A keďže som duša prudko lenivého charakteru, prišla som na to, že najlepším spôsobom bude zaobstarať si pomôcku modernej doby – tablet.

A teda aj napriek tomu, že výdobytky modernej doby nepovažujem za nevyhnutnosť pre svoju existenciu, posledné dni som spokojnejšia ako kedykoľvek predtým. Nemusím si tlačiť dokumenty, ušetrím peniaze a lesy, a zároveň si môžem všetko pekne „vymaľovať“ zvýrazňovačkami priamo v tablete. Čo viac si moja kreatívna duša môže priať? Všetko pohromade a ešte aj dúhované. Juchú.
 

 

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.