web analytics

Kto mi volal

Túto otázku si isto kladiete vždy, keď nemôžete prijať hovor, keď sa pozeráte na neznáme číslo zmeškaného hovoru na svojom mobile. Volať späť alebo počkať, kým zavolá opäť? V čase vyvolávania obchodníkov s ponukou nie len na prenos čísla, ale aj s ponukou kadejakých pochybných „výhier“ alebo tovarov s podmienkou usporiadania domácich párty sa nie každému chce volať na číslo, ktoré nepozná a nemá v zozname. Existuje spôsob, ako si toto neznáme číslo overiť skôr, ako naň za svoje peniaze zavoláte.


Najmä keď si neplatíte neobmedzený paušál, tak volať obchodníkovi, ktorý na vás chce zarobiť, za vaše peniaze na neznáme číslo zmeškaného hovoru sa nie každému chce. A keďže sa praktiky obchodníkov, volajúcich úplne každému na všetky mobilné čísla zaradom, bez ohľadu na vek, pohlavie či pracovnú vyťaženosť majiteľa telefónneho čísla rozmohli, vznikla aplikácia, ktorá vám poskytne odpoveď na vaše otázky. Ni je to len informácie o čísle zmeškaného hovoru, ale aj komentáre ostatných rovnako postihnutých.

Rovnako aj vy môžete k telefónnemu číslu pridať svoj komentár a informovať tak ostatných, komu číslo patrí. Keď už teda zavoláte späť na číslo zmeškaného hovoru a ozve sa vám niekto, po kom ste práve netúžili, nenechajte si túto informáciu pre seba. Možno pomôžete inému ušetriť si svoje nervy, čas aj peniaze skôr, ako zavolá na neznáme číslo.

Niektoré telefónne prístroje umožňujú nastaviť zoznam blokovaných čísel, pre ktoré sa mobil tvári ako nedostupný. Tieto čísla môžete získať tak, že počkáte na takýchto volajúcich a druhý raz im nedovolíte dovolať sa vám. Alebo druhá možnosť, prejdite si stránku s otravnými číslami a nahrajte si čísla, na ktoré sú prispievatelia najviac nahnevaní pre ich správanie sa. Tým si vytvoríte bezpečný zoznam otravných čísel a vyhnete sa zbytočnému hovoru aj volaniu na zmeškané čísla. Ušetríte tak čas aj peniaze a budete hovoriť len s ľudmi, ktorých máte radi a s ktorými hovoriť chcete. Alebo im môžete poslať nejaké SMS prianie.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.