web analytics

Krbové kachle: Čo by ste mali vedieť pred ich inštaláciou?

V súčasnej dobe sa veľa majiteľov rodinných domov rozhoduje pre inštaláciu krbových kachlí, pretože drevo je stále považované za najlepší zdroj tepla. Ak teda túžite po ojedinelých krbových kachliach, ktoré vnesú do interiéru nevšedné kúzlo, ešte pred ich zakúpením by ste mali vedieť niekoľko nasledujúcich vecí.

Ešte než sa začnete zaujímať o výkon, mali by ste sa rozhodnúť medzi kachľovou a plechovou pecou, ​​pretože každá z variant má svoje prednosti a úskalia. Krbové kachle disponujúce plechovým plášťom sa nahrejú oveľa rýchlejšie oproti kachľovým. Zase na druhú stranu kachľová alternatíva dlhšie sála teplo do priestoru.

Odpovedzte si pred inštaláciou na tieto otázky

Aký ťah a akú účinnú výšku má komín? Aký je priemer dymovodu? A aký veľký priestor majú kachle vykurovať? Záleží tiež na tom, či je nehnuteľnosť staršia či novostavba. Pri novostavbách sú použité aj ďalšie tepelnoizolačné prvky, ktoré však staršie budovy postrádajú.

Pre zistenie, koľko metrov kubických potrebujete vykúriť, vynásobte úžitkovú plochu objektu výškou stropu. Potom vychádzate z toho, že k vyhriatiu 20 m3 potrebujete 1 kW u staršieho domu. Pri novostavbe sa počíta, že je 1 kW potrebný na 40 m3.

Klasické kachle, alebo s teplovodným výmenníkom?

Ďalej je nevyhnutné rozhodnúť sa, či si vystačíte s klasickými kachľami, alebo potrebujete aj teplovodný výmenník. Prvá varianta nie je napojená na existujúce kúrenie.

Ak hľadáte špecialistu, ktorý predáva sálavé krbové kachle, krby a pece, odporúčame pozrieť sa do pestrého produktového portfólia spoločnosti ZOP plus. Ak si nebudete vedieť s výberom rady, obráťte sa na preškolený personál, ktorý vám poskytne cenné rady. Stačí len vedieť základné parametre, teda plochu, ktorú chcete vykurovať, informácie o komínu, a potom vám pracovníci prezradia, aké kachle by boli pre vašu nehnuteľnosť najvhodnejšie.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.