web analytics

Šetriť peniaze za teplo dokáže každý

Šikovný kutil dokáže ušetriť nemalé peniaze výrobou zariadení, ktoré nemožno kúpiť alebo ich nákup stojí veľa peňazí. Šikovný kutil dokáže vyrobiť veci, ktoré videl v zahraničných magazínoch. Šikovný kutil je pre rodinu výhodný, pretože s malým rozpočtom dokáže veľké veci alebo za dostupný rozpočet zaobstará oveľa viac, ako to dokážu ostatní ľudia. Avšak nemusíte byť domáci kutil, aby ste dokázali rodine ušetriť veľa peňazí na ústrednom kúrení. Ako?

Väčšina ľudí si predstavuje veľké úspory ako výsledok veľkých investícií. Možno to tak funguje v štátnom sektore, možno je to takto zabehané vo veľkých firmách. Ale často stačí len trochu pohnúť rozumom, často postačuje malé zlepšenie a prinesie to veľký výsledok. Keď je váš byt vykurovaný radiátormi, nemusíte uvažovať o výmene kotla, zmene paliva či zatváraní ventilov na radiátoroch, aby ste na konci vykurovacej sezóny mali nižší účet za teplo.

Ak ste nedávno menili okná a tie nové už tesnia a nefučí cez ne, ak máte zateplený dom a naučili ste sa správne vetrať, aby ste zbytočne teplo z bytu nevypúštali von, ostalo už len málo priestoru na zníženie nákladov na vykurovanie. No stále ostáva možnosť zamerať sa na efektívnosť vykurovacích telies. Aj bez výmeny radiátorov dostanete z tých starých viac tepla, než v minulosti.

heatkeeper

Stačí nalepiť fóliu za radiátory a nepustiť teplo do steny a von z domu, ale využiť ho na vyhrievanie miestnosti. Celú fóliu alebo jej časť podľa predtlačenej perforácie pomocou obojstranne lepiacej pásky pripevníte na stenu za radiátorom, zbavenú prachu, a okamžite teplo vyžiarené vykurovacím telesom do múru vrátite do miestnosti. Postará sa o to viacvrstvová odrazná fólia. Jej zadná časť so vzduchovou izoláciou sa postará, aby sa ani najmenšia časť tepla nedostala mimo domu, odrazná vrstva otáča energiu tepla do bytu a vrchná vrstva chráni účinnú plochu pred poškodením napríklad pri upratovaní.

foliazaradiator

Prácu s fóliu zvládne každý, na to nepotrebujete byť kutil. Nemusíte vymýšľať komplikované riešenia, jednoducho rozbalíte a nalepíte. Využijete teplo, ktoré by sa inak stratilo v konštrukcii domu a okamžite šetríte. V závislosti od konštrukcie domu, jeho celkovej izolácie aj spôsobu vykurovania sa úspory na kúrení môžu pohybovať v rozmedzí od 15 do 20%. A to si myslím už stojí za úvahu, či skôr za nákup a montáž odraznej fólie za radiátor.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.