web analytics

Ako na vlhkosť v dome

Chalupárstvo je stále obľúbeným koníčkom. Či už ľudia vlastnia chatu v prírode alebo starší dom na vidieku, pravidelne každý víkend trávia čas mimo mesta a venujú sa oprave a údržbe svojho víkendového sídla alebo pracujú na priľahlom pozemku. Niekto kosí trávu, niekto pestuje zeleninu. No všetci majú rovnaký problém. Cez týždeň objekt nie je vetraný a hromadí sa v ňom vlhkosť.

Zdrojom zvýšenej vlhkosti v dome alebo drevenej chate nemusí byť len staršia zatekajúca strecha. U starých domov z kameňa alebo nepálených tehál býva problémom aj vzlínajúca voda zo zeme cez neizolované základy a podlahu. A v neposlednom rade zhoršuje situáciu okolo vlhkosti vzduchu v miestnostiach aj to, že cez týždeň, kedy v dome nikto nie je, sa dom nekúri. Potom je prvou úlohou po príchode na víkend dom dôkladne vyvetrať a zakúriť.

Vlhkosť vo víkendovom dome môže zničiť jeho vybavenie. Vysoká vlhkosť vzduchu urýchľuje starnutie drevených konštrukcií samotného objektu, ale ničí aj nábytok, postele, regále či drobné zariaďovacie predmety. A pri poklese teploty vzduchu sa vlhkosť zo vzduchu začne zrážať na studených predmetoch a v rohoch miestností. Výsledkom sú plesne, ktoré ďalej ničia interiér domu a dlhodobo spôsobujú u ľudí dýchacie problémy.

seccotech bassa

Pomôcť vyriešiť tento problém môžu odvlhčovače vzduchu Olimpia Splendid a to bez nutnosti stavebných úprava a zásahov do konštrukcie. Jednoducho ich rozbalíte, umiestnite v dome a zapojíte. Kým ste počas týždňa v meste a venujete sa svojím povinnostiam, odvlhčovače vzduchu odstraňujú zo vzduchu vlhkosť a kondenzovanú vodu odvedú pomocou hadičky napríklad cez okno mimo objekt. Po príchode na víkend tak ušetríte čas na kompletné vyvetranie objektu a súčasne tak predĺžite životnosť nie len samotného domu, ale aj jeho zariadenia a nábytku. Používanie odvlhčovačov sa oplatí.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.