web analytics

Placla po novom

placla.cz Zdá sa vám nadpis nejaký čudný? Asi ešte nepoznáte systém Placla.cz pre predaj článkov na českom a slovenskom internete. Na prelome rokov 2013 a 2014 nastala v systéme veľká zmena, dlhoročný prevádzkovateľ sa rozhodol všetko predať a najmä komunita blogerov čakala, ako sa bude všetko ďalej vyvíjať. Teraz, takmer po dvoch mesiacoch od prevzatia Placla.cz novou dvojicou prevádzkovateľov sa už novinky prejavili. A podľa všetkého nás ešte nejaké aj čakajú. Ako teda funguje Placla.cz po novom?


Celý systém prevzala dvojica ostrieľaných internetových podnikateľov v Čechách, páni Michal Kubíček a Václav Bartoš. Druhý z nich mal podľa svojich slov záujem o systém už v minulosti, ale nedohodol sa v majiteľom. Druhý pokus teda vyšiel. Obaja noví majitelia v systéme boli zapojení aj ako autori, prevádzkovatelia blogov, aj ako inzerenti, zadávatelia dopytov na články. Poznajú teda obe stránky mince, teraz sa zoznamujú s Placla.cz ako jej prevádzkovatelia.

Placla.cz je miestom, kde sa stretávajú blogeri so záujmom písať články a inzerenti so záujmom nechať si napísať články o svojich službách či produktoch. Na tom stojí vlastne celý internet a vyhľadávanie, že ľudia píšu na svojich weboch a odkazujú na zaujímavé veci alebo zdroje informácií. A o čom sa veľa píše, to je asi dobré, že? Aspoň tak funguje jednoduchý mozog. No a Placla.cz uľahčuje komunikáciu záujemcov z oboch strán 😉

Lenže ak ste ako bloger mali v systéme schválených viac blogov a prezerali ste si ponuky na články v jednom z nich, názov blogu ste videli len na vrchu stránky, pri ďalšom prezeraní sa vám stratil z očí a občas aj z mysle. A ak vás nejaká ponuka zaujala, museli ste sa prerolovať na vrch stránky skontrolovať, v ktorom blogu vlastne ste, aby ste náhodou neklikli na „prijať ponuku“ pre nevhodný blog. Najmä ak máte blogy rôznych zameraní. Písal som bývalému majiteľovi o tomto probléme, dozvedel som sa, že je úprava v pláne… Keď som napísal vo februári novému majiteľovi, dozvedel som sa, že o tom vedia a že ak to do týždňa nebude upravené, lebo toho majú dosť, mám sa ozvať. No už na tretí deň som zaregistroval zobrazovanie prezeraného webu v titulke okna prehliadača. Malá úprava, ale ušetrí kopu času aj občasný omyl.

placla.cz

V prehľade blogov sa začali zobrazovať aj správy z Twittera. Sám ho nepoužívam, neosvedčil sa mi, ale takto je človek aspoň informovaný, čo sa o systéme Placla.cz píše a čo si kto o čom myslí.

Proti prokrastinácii blogerov začali noví majitelia bojovať tak, že v prehľade blogov sa zobrazuje priemerný čas odovzdania hotového článku od prijatia ponuky a súčasne poradie blogera v rýchlostnej súťaži. Toto môže byť dvojsečná zbraň. Málokedy môže bloger reagovať tak, že hotový článok odovzdá do pár hodín. Občas si treba aj podklady preštudovať, občas má človek aj viacej rozrobenej práce. Osobne som nemal problém stihnúť vždy limit siedmych dní na odovzdanie práce, aj keď som nikdy nepísal nasilu, len vtedy, keď som mal náladu a keď mi to odsýpalo. Lebo inak človek napíše paskvil, a nie článok. Myslím si totiž, že keď na svoj blog umiestnim platený článok, aj tak by mal byť plný zaujímavých informácií a prínosný nie len pre inzerenta s jeho spätným odkazom, ale aj pre mojich čitateľov. Čo ma ale potešilo, že som sa svojím časom niečo nad tri dni dostal do dobrej skupiny blogerov.

Dúfam len, že inzerenti si okrem rýchlosti písania článkov budú všímať aj spoľahlivosť blogerov. V tom som neprekonateľný, mám uložený screenshot, kde mi svieti 101% 😀 Pravda, iba na jednom blogu, na všetkých ostatných mám nudných 100%.

Poslednou (zatiaľ) viditeľnou zmenou je snaha nových majiteľov zvýšiť kvalitu blogov a článkov. A tým aj cenu za článok. Páči sa mi to, sám som odmietal písať texty doslova „za pár šupov“ a radšej odmietol ponuku, ako mať na blogoch plno hlúpostí. Tým, že prevádzkovatelia Placla.cz sú súčasne aj blogeri, tak zrejme vedia, čo robia 😉 Dúfam, že sa mi podarí na tejto vlne zviesť a zarobiť trochu viac, ako doteraz, aj písaním článkov. Jednak sa mi zvýšil ranky, jedna k mám v systéme už viacero blogov na rôzne témy.

A čo vy? Píšete pre Placla.cz články? Ako hodnotíte posledné zmeny v systéme?

placla.cz

1 komentár

  • Evidator.cz 14. novembra 2014 Odpovedať

    K online kontrole skutečného umístění napsaných PR článků přes Placlu a mnohem více, můžete zdarma vyzkoušet na http://www.evidator.cz

    Google Chrome 35.0.1916.141 Google Chrome 35.0.1916.141 Android 4.2.2 Android 4.2.2
    Mozilla/5.0 (Linux; Android 4.2.2; GT-I9195 Build/JDQ39) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/35.0.1916.141 Mobile Safari/537.36

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.