web analytics

Aký účet k Paypalu?

Keď ste sa rozhodli založiť Paypal účet, aby ste mohli platiť na internete za tovar alebo služby, je dobre si k Paypalu priradiť domáci bankový účet s platobnou kartou. Dá sa platiť aj inak, ale toto je nespoľahlivejší a najjednoduchší spôsob používania Paypal účtu.

Niektorí ľudia používajú pre internetové platby iný účet, ako na bežné používanie na Slovensku, vraj kvôli bezpečnosti (peňazí na účte). Pokiaľ platíte svojou kartou na kdejakých stránkach, je opatrnosť na mieste. Avšak pri používaní Paypalu sa ničoho báť nemusíte.

Väčšina bánk na Slovensku si účtuje mnohé poplatky. Za vedenie účtu, za príjem peňazí na účet, za platbu z účtu, za platbu kartou, za výber hotovosti z bankomatu, za vklad hotovosti na pobočke… Nie dosť, že sú to naše peniaze, ktoré oni vyžívajú (vari si nemyslíte, že ich majú v trezore a strážia ich?), ešte chcú, aby sme im za to platili. No a mať pre občasné platby na internete osobitnú banku, to by sa dosť predražili tie lacné nákupy.

Našťastie sú tu aj rozumné banky. Lastovičkou medzi nimi bola mBank, ktorá prvá ponúkla vedenie účtu úplne bez poplatkov, VISA kartu, aj pre internetové platby, bez poplatkov, platby a príjem peňazí bez poplatkov, platby kartou bez poplatkov. Zdá sa vám to až moc ideálne? mBank nemá kamenné pobočky a nemôžete v hotovosti vkladať peniaze. Všetko ide elektronicky, všetko ide cez internet banking alebo telefonicky.

Pre paranoikov, mBank má dva sporiace účty, a medzi nimi a bežným účtom si môžete ľubovoľne online prevádzať prostriedky, takže si na bežnom účte môžete držať minimum peňazí a tesne pred platbou na internete pomocou Paypalu si zo sporiaceho účtu prevediete peniaze na účet bežný. No ale kto by to robil, že?

Pretože je mBank účet úplne zadarmo, oplatí sa ho mať ako svoj sekundárny účet len pre platby Paypalom. O prepojení VISA karty mBank a Paypalu si povieme nabudúce.

.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.