web analytics

Sloboda pohybu

Pohyb je prirodzenou súčasťou bytia každej živej bytosti. Už ako batoľatá sa snažíme dostať z jedného miesta na druhé a ako dospelí trávime pohybom veľa času nie len pri presune za prácou, ale aj pri svojich koníčkoch. Šport, turistika alebo len prechádzky sú bežnou súčasťou nášho života. Až kým slobodu pohybu nestratíme úrazom.

Žiaľ, aj nehody sa v živote ľudí stávajú a nie vždy sa liečením dostaneme do stavu, ako predtým. Niektoré úrazy zanechajú trvalé následky a tými bývajú obmedzenie pohyblivosti alebo aj úplná strata možnosti chodiť po vlastných nohách. Mnohé z vecí, ktoré sme považovali za samozrejmé, sa stávajú nemožnými, mnohé sa stáva nedostupným. Imobilita je každodennou realitou.

Súčasné materiálové a výrobné technológie ponúkajú riešenie každého problému a vedia pomôcť aj ľuďom po úrazoch s navrátením pohyblivosti. Invalidné vozíky nie len na ručný pohon, ale aj elektrické, umožňujú väčší akčný rádius aj bez nutnej pomoci ďalšieho človeka. Invalid sa dostane ďalej do mesta, do parku, na úrady či do školy. Nájazdové rampy sa stávajú integrálnou súčasťou vstupov do budov a vo vnútri sú objekty vybavené výťahmi, ktoré svojimi rozmermi berú ohľad aj na vozíčkárov. A mnohí ľudia na vozíkoch sa dokážu vrátiť k svojmu obľúbenému športu, samozrejme že využívajú upravené športové náčinie vzhľadom k svojmu handycapu. Ukazujú nám tým nie len svoju nezlomnú vôľu, ale aj možnosti súčasných technológií.

roby

Samozrejme že aj technické zariadenia na pomoc invalidom vyžadujú pravidelnú údržbu a občas aj opravu. Kvalita týchto zariadení je zvlášť dôležitá preto, že ľudia so zdravotným postihnutím nemajú možnosť ísť inokade, vybrať si inú cestu. Spoločnosť VELCON spol. s r.o. dodáva zariadenia s certifikátmi a osvedčené v mnohých vyspelých krajinách Európy a zabezpečuje neustály servis a starostlivosť o dodávané zariadenia. Vrátane non-stop telefonickej poradenskej linky.

Ani ťažký úraz nemusí znamenať stratu slobody, keď sa máte o koho oprieť.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.