web analytics

Kvalitné autodoplnky pre všetky autá

Pomaly prichádza zima a viacero vodičov už prezúva letné pneumatiky na tie zimné. V niektorých krajinách nie je prezúvanie zimných pneumatík povinné, v iných máme zase termínovo dané prezúvanie. Aby sme ale zvládli zimu bez zbytočných problémov, odporúčame vám prekontrolovať si, či má vaše auto všetky potrebné autodoplnky.

Vaničky do kufra

Ak chodievate na zimné výstupy, turistiky a často so sebou nosievate veľa batožiny, je potrebné, aby ste si ešte pred prvým napadnutím snehu (ak sa vám to podarí stihnúť) kúpili vaničky do kufra. Ak používate len obyčajnú starú plachtu na ochranu poťahu vnútra kufra, musíte si uvedomiť, že táto plachta vám nezabráni v tom, aby sa obsah kufra počas jazdy neprehádzal.

Zabrániť vám v tom môže jedine kvalitná gumová vanička do kufra, ktorá vďaka svojmu protišmykovému materiálu bráni, aby sa obsah kufra v zákrutách pohol z miesta a nejakým spôsobom poškodil.

Viete si predstaviť, že sa vám v kufri niečo rozleje a vy nebudete mať v kufri gumovú vaničku, ktorá by tieto tekutiny zachytila?

Gumové rohože do auta

V zimných mesiacoch oceníte aj prítomnosť gumových rohoží v aute. Do interiéru si na podrážkach prenesiete nielen zvyšky snehu, ale aj posypovú soľ a malé kamienky, ktoré sa vám zachytia do drážok podrážky.

Ak nechcete poškodiť čalúnenie podláh v interiéri vášho auta, odporúča sa investícia do gumových rohoží. Zohrávajú takú istú úlohu ako vaničky do kufra. Majú chrániť čalúnenie pred tekutým a tuhým skupenstvom, ktoré by ho mohlo poškodiť.

Nepodceňte výber týchto dvoch najdôležitejších autodoplnkov a dávajte si pozor aj pri výbere nových stieračov. Tieto troje súčasti auta jednoznačne potrebujete a je zbytočné na nich šetriť.

Pripravte sa na zimu skôr, ako vypukne. Gumové vaničky a gumové rohože vám vydržia dlhé roky. Pozor ale pri ich výbere. Je dôležité vyberať ich podľa značky a modelu auta.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.