web analytics

3 veci, na ktoré si dať v aute pozor

To, že počas šoférovania nemáte telefonovať a nie je ani celkom vhodné tlačiť do seba hamburger počas plnej premávky, asi viete. Čo ďalšie by ste za volantom vášho nového Opel Astra nemali robiť?

Sankcie sú vysoké…

Na začiatok by ste mali vedieť, že pokiaľ polícia pri vyhodnocovaní autonehody príde k záveru, že jej príčinou bola činnosť, nesúvisiaca s vedením vozidla (pitie nápojov, konzumácia jedla, hranie sa s mobilom, čítanie…), sankcie sú vysoké. Podľa priestupkového zákona vinníkovi hrozí pokuta od 60 do 800 eur a zákaz činnosti do troch rokov… Tak svoj nový automobil Opel Astra, Opel Crossland či Opel Grandland môžete na dlho odstaviť v garáži.

3 veci, na ktoré si dať v aute pozor

1. Neignorujte bezpečnostné pásy

Štatistiky hovoria sami za seba. Koľko nehôd malo nešťastný koniec len kvôli ignorácii pásov… Mali by ste si uvedomiť, že v časoch, keď je každé auto doslova preplnené airbagmi, je extrémne nebezpečné sa v aute nezapínať. Tak čo, patríte k tým jedincom, pre ktorých je pás úplnou samozrejmosťou, alebo stále riskujete život?

2. Buďte pozorní

V priamej úmere s tým, ako graduje inteligentná výbava áut, klesá bohužiaľ aj pozornosť vodičov. Spoliehajú sa na techniku. Sledujú smartfóny. Nastavujú hudbu alebo navigáciu. No pritom stačí nesprávna chvíľka a stane sa nehoda.

3. Nešoférujte so slúchadlami

Bohužiaľ, aj takéto nápady majú šoféri. Pri šoférovaní so slúchadlami môžete tak neúmyselne ignorovať vozidlo s právom prednostnej jazdy. Brzdíte sanitku, hasičov alebo políciu. Okrem toho vás takéto počúvanie hudby po čase lanári na spánok.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.