web analytics

Ako obrazy zmenili celý dizajn izby

Sú nevyhnutnou súčasťou domácnosti, patria k najobľúbenejším dekoráciám v domácnosti, ale častokrát si vyberieme práve taký obraz, ktorý nám dizajnovo nepasuje do daného priestoru.

Je potrebné si uvedomiť, že do každej miestnosti si nemôžeme dovoliť akýkoľvek motív.

Obrazy vyberajte podľa kategórií

V každom internetovom obchode zameranom na predaj obrazov nájdete viaceré kategórie obrazov. Odporúčame vám sústrediť sa predovšetkým na kategorizáciu podľa miestností v domácnosti. Interiéroví dizajnéri kladú dôraz na výber vhodného motívu do obývačky, kuchyne, predsiene, či detskej izby a práve preto vyberajte kategóriu, do ktorej momentálne hľadáte nové obrazy.

Obývačka

V obývačke sú obrazy nevyhnutnou súčasťou stien. Výhodou väčších obrazov je aj to, že dokážu zakryť nedokonalosti na stenách (nekvalitne urobenú omietku, fľaky).

Ak nemáte nad sedacou súpravou žiaden obraz, odporúčame vám kúpu veľkého obrazu na plátne s motívom, ktorý opticky zväčší danú miestnosť – 3D obraz s prírodným motívom. Bezrámové obrazy na plátne vo väčších rozmeroch zmenia dizajn obývačky k lepšiemu a hlavne spestria veľké prázdne steny nad sedacou súpravou.

V obývačke vám neodporúčame veľké množstvo obrazov. Buď si kúpte veľkoformátový rozmer, alebo uprednostnite viacdielne obrazy. Jeden dominantný obraz v obývačke postačí.

Kuchyňa

V kuchyni odporúčame skôr menšie rozmery obrazov. Nad jedálenským stolom môžete pokojne nakombinovať viac menších obrazov podobných veľkostí a vôbec ich nemusíte usporiadať nad seba, vedľa seba a pod seba.

Experimentujte a vešajte ich tak, ako vás napadne. V kuchyni to máte povolené. Štýlové obrazy do kuchyne kúpite v akýchkoľvek rozmeroch.

V kuchyni budú opäť dominovať obrazy v prírodných farbách s prírodnými vzormi – kvety, vázy so sušenými kvetmi, potraviny, káva, ale aj retro motívy.

Aby obraz zmenil celý dizajn izby, musíte vybrať správnu veľkosť a hlavne motív obrazu. Prírodnými vzormi nikdy nič nepokazíte. Abstraktné vzory vyberajte opatrne. Obraz s abstraktnými vzormi nemôžete zavesiť do miestnosti zariadenej v provensálskom a škandinávskom štýle.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.