web analytics

LED svetlá sa pýšia hneď niekoľkými prednosťami

Dávno sú preč doby, kedy sa k osvetleniu miestností používal zapálený oheň, sviečky a olejové lampy. Od okamihu, kedy vznikli žiarovky, sa nepoužíva nič iné, iba sa technológie zdokonaľujú. Pôvodne sa svietilo žiarovkami s volfrámovým vláknom, postupne však tento vynález vytlačila LED svietidlá, ktoré sa chvália hneď niekoľkými prednosťami, ktoré vám v nasledujúcich riadkoch predstavíme.

Po klasických žiarovkách, ktoré vynašiel Edison, prišli výbojky, lineárne žiarivky a úsporné žiarivky. V posledných rokoch sa však do popredia úspešne predrali LED svetlá, ktoré sú nielen úsporné, ale dlho vydržia.

Ako LED technológia funguje?

LED osvetlenie využíva jav zvaný elektroluminiscencia. V podstate sa jedná o premenu elektrického prúdu priamo na svetlo. Obrovskou výhodou je, že LED svetlá nemusia byť len v klasickej žltej, respektíve bielej farbe, pokojne aj v iných odtieňoch. Zohnať sa dajú napríklad pásky meniace farbu na modrú, červenú a zelenú.

Aké výhody LED svetlá majú?

LED žiarovky vás nadchnú hneď niekoľkými vlastnosťami. V prvom rade vám vydržia pomerne dlho, pričom priemerná životnosť sa uvádza okolo 30 000 hodín. V priemyselnej oblasti má LED osvetlenie oveľa dlhšiu životnosť, a to až 100 000 hodín. Rovnako tak si môžete u niektorých druhov žiaroviek sami nastaviť intenzitu svetla, ktorá vyhovuje vašim očiam.

LED svetlá sú tiež ekonomické a ekologické. Znižujú emisie oxidu uhličitého, čo sa o žiarovkách s wolfrámovým vláknom povedať nedalo. Rovnako tak spotrebúvajú podstatne menej elektriny, a tým pádom je úspora energie až 90%.

Ak teda hľadáte predajcu LED svetiel, pozrite sa do pestrého produktového portfólia e-shopu https://www.svietidla-r1.sk/, kde nájdete všetko potrebné. Obmeňte vo svojom dome zdroje svetla čo najskôr a začnite šetriť svoje peniaze.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.