web analytics

Chcete si zaobstarať andulku alebo papagája? Prezradíme, ako vybaviť vtáčiu klietku

Domáci maznáčikovia sú niečo, čo by nemal žiadny človek postrádať. Predsa len sú to miláčikovia, ktorí nás nenechajú samotnej a vďaka ktorým sa necítime zle. V súčasnej dobe možno chovať naozaj veľa druhov papagájov, z ktorých obľúbení sú hlavne tí malí. Stále rastie obľúbenosť chovu vtákov, čo je napokon jeden z najstarších koníčkov všetkých čias. Avšak dnes sa nesprávajú holuby ako vtedy, ale dáva sa prednosť skôr andulkám, exotickým papagájom alebo kanárkům.

Či už si kupujete andulku alebo papagája, je potrebné, aby ste svojmu papagájovi nachystali to pravé obydlia, v ktorom sa bude cítiť dobre a v ktorom sa mu bude príjemne žiť. Odporúčame si takú vtáčiu klietku alebo vonkajšiu voliéru postaviť zo stavebnice Aluhobby. Hliníkové profily a ďalšie súčiastky dáte hravo dokopy vďaka prehľadnému a jednoduchému návodu. A potom len také vtáčie obydlia vybavte tak, ako sa sluší a patrí.

Ako vybaviť vtáčie klietka

Do každej klietky patrí bezpochyby bidálka, ktoré sú vhodné nielen pre obrusovanie zobáka a pazúrov, ale tiež slúži ako zdroj minerálnych látok. Bidýlko môže mať spoločníka v podobe sépiovej kosti, ktorá je opäť nielen hračkou, ale aj obrúsi vtáčí zobák.

Do každej klietky tiež pridajte misku a napájačku na vodu, vodu následne meňte každý deň.

Aj hračky musí byť súčasťou klietky. Odporúčame voliť skôr prírodné hračky treba z kokosových škrupín a bambusu alebo listy banánovníka. Zlou voľbou nie sú ani akrylové hračky, ktoré sú vyrobené z tvrdého plastu.

Aj vetvičky z ovocného stromu sú dobrou voľbou

Nepohŕdajte ani inými možnosťami, ktorými je možné vybaviť vtáčia klietka. Odporúčame zvoliť napríklad vetvičku z ovocného stromu, na ktorom dokonca môže byť ešte ovocie. Vtákom nevadí napríklad ani listy púpavy alebo listy šalátu či ptačince žabince. Ak však nachystáte také pochúťky zo záhradky vtákovi do klietky, musí byť dobre očistené.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.