web analytics

Musí mať dieťa veľa hračiek?

Každý rodič chce pre svoje dieťa to najlepšie. Kúpi mu, všetko čo potrebuje, ale aj veci, ktoré nepotrebuje, respektíve nebude potrebovať. Kedysi bolo detičky samostatnejšie, ako dnes. Rodičia dnes až príliš rozmaznávajú svoje deti, samozrejme česť výnimkám. Napríklad im kupujú hračky, ktoré ani nepotrebujú. Na povrch sa teda vynára otázka, či dieťa potrebuje toľko hračiek, koľko mu rodičia kupujú.

Menej je niekedy viac

Keď je dieťatko maličké, zaujíma sa o všetko, čo sa okolo neho deje. Zaujímajú ho aj predmety, ktoré by ho v staršom veku už určite nezaujímali. Napríklad také kuchynské doplnky – taniere, misky, alebo plechy môžu byť najmä pre dievčatá ideálne hračky. Namiesto toho, aby ste svojim deťom neustále kupovali nové hračky, naučte ich vážiť si tie, ktoré majú. Deti sú dnes hyperaktívne a pochopiteľne hľadáte nové a nové hračky, ktoré by vaše dieťa zabavili. Neraz im podáte do rúk tablet alebo pustíte internet. Myslite na to, že ak raz svojim deťom ukážete čo to je internet, už ich nedokážete od toho odnaučiť.

hračkáreň

Vydržte nátlak zo strany dieťatka

Jednoducho vydržte nátlak zo strany svojho dieťatka a nekupujte mu každý týždeň nové hračky. Napríklad ak by vaše dieťa túžilo po detských elektrických autíčkach a doma už nejaké má, povedzte si, načo vášmu drobcovi budú ďalšie, keď doma má ešte stále funkčné detské elektrické autíčka? Naučte dieťa, aby si vážilo hračky, ktoré má doma a adekvátne sa o ne staralo.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.