web analytics

Na koľko si ceníte kávu?

Káva patrí k spoločenským aj pracovným nápojom. Pijú ju takmer všetci, doma, na návšteve, v práci aj v meste v kaviarni či v reštaurácii. Niekto bez kávy nezačne deň, niekto nevie pracovať bez kávy do večera. Káva slúži ako povzbudenie a osvieženie na ceste aj dôvod, ako spoznať krásnu dámu. Na koľko si svoju kávu ceníte? Osobitný význam má táto otázka v istej francúzskej kaviarni.


Je to skutočne tak. Koľko za kávu zaplatíte, záleží len na vás. A pritom nejde o žiadny trik, že by ste dostali za inú cenu inú kávu. Či menej kvalitnú alebo menšiu porciu. Jednoducho tá istá káva môže mať vždy inú cenu a záleží skutočne na zákazníkovi, koľko za ňu zaplatí.

LaPetiteSyrahNice

Vo francúzskom meste Nice v kaviarni La Petit Syrah zaplatíte za kávu podľa toho, ako slušne si ju od personálu vypýtate. Kto má pocit, že je majster sveta a všetci mu majú slúžiť, zaplatí plnú cenu 7 eur. Bežný človek, nevšímajúci si svoje okolie, dostane tú istú kávu „len“ za 4,25 eura. A milý usmievavý človek, ktorý má rád ľudí okolo seba, si môže svoju kávu vychutnať za ľudových euro štyridsať centov.
 

 

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.