web analytics

Na výlet s autochladničkou

Máte radi výlety? Túžite spoznávať kultúrne pamiatky aj krásy našej prírody? Pritom nesmiete zabúdať na pitný režim a aj niečo pod zub. Nie vždy a nie všade sú dostupné reštauračné zariadenia či občerstvenie a mať niečo so sebou príde vhod. Aby ste mali svoje zásoby vždy čerstvé, k tomu vám pomôže autochladnička.

Už starý vtip, parodujúci socialistické občerstvovne, spomína teplé pivo a studené párky. Pokiaľ si chcete svoje výlety skutočne užiť, nesmiete byť hladní a nesmiete byť smädní. A jedlo by nemalo byť pokazené.

Kým na krátkych výletoch odchádzate z domu pravdepodobne po raňajkách posilnení, neskôr pri návrate už môžete pociťovať hlad. Nie všetko sa dá riešiť cereálnou tyčinkou a dobrá obložená žemľa, chlebík s rezňom či šunková bageta nemajú radi teplo. Ich čerstvosť a tým aj zdravotnú nezávadnosť pomôže udržať cestovná autochladnička.

Ich objem sa pohybuje okolo 20 litrov, tým je daná aj ich veľkosť. Vybavené sú praktickou rukoväťou na prenášanie a dobre sa zmestia nie len do kufra auta, ale ak nie je kabína vášho auta plne obsadená, aj na podlahu vzadu za sedadlo spolujazdca.

Dvojité napájanie

Rozdiel medzi lacnejším kempingovým chladiacim boxom a autochladničkou je v elektrickom zariadení. Kým box je vlastne len izolovaná krabica, ktorá pomáha udržať chlad potravín vložených z chladničky na niekoľko hodín, autochladnička sama chlad vytvára. Neobsahuje kompresor, ako kuchynské spotrebiče, zmena teploty je výsledkom pôsobenia tzv. Peltierovho článku. A na to potrebuje elektrickú energiu.

Každá autochladnička je vybavená adaptérom pre pripojenie do zásuvky zapaľovača v aute. Ak chcete z jednej zásuvky napájať autochladničku a zároveň nabíjať smartfón alebo napájať navigáciu, zrejme budete potrebovať rozbočovač na viac zástrčiek. Dajte pozor, aby to bola kvalitná súčiastka, ktorá znesie väčší prúd autochladničky.

Väčšina súčasných autochladničiek tiež disponuje prívodnou šnúrou pre zapojenie do domáceho elektrického rozvodu 230 V. To vám umožní jednak pred cestou na výlet autochladničku vychladiť a vložiť chránené potraviny do studeného priestoru. Na druhej strane pri viacdennom výlete pripojíte autochladničku v penzióne do zásuvky a vaše potraviny sa nepokazia ani počas dovolenky.

V neposlednom rade takúto autochladničku využijete ako núdzové vybavenie v prípade poruchy alebo odmrazovania vašej domácej bytovej chladničky.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.