web analytics

Najkvalitnejšie oblečenie na turistiku – základom je materiál

Milujete turistiku a chcete si svoje vytúžené chvíľky v prírode užívať v maximálnom pohodlí? Základom je kvalitné oblečenie na turistiku. Prečo sa oplatí zameriavať práve na kvalitu materiálu?

Oblečenie a obuv sú kľúčovými súčasťami turistiky, ktorým však mnoho ľudí neprikladá dostatočnú váhu. Len si spomeňte, koľko zle oblečených ľudí ste naposledy videli niekde v horách. Bohužiaľ, rifle, tenisky a obyčajné tričká stále mnoho ľudí považuje za ideálne oblečenie na turistiku. Prečo je však oblečenie na turistiku také dôležité? Významu turistických topánok snáď rozumejú všetci, väčšina nešťastí a zranení v horách je spôsobená práve zlou obuvou. Dôležité je vyberať turistické topánky s dobrou podrážkou, ktorá dobre drží aj na mokrých skalách či konároch. Turistické topánky naviac chránia chodidlá pred rôznymi nárazmi a vykĺbením členku. No nie je to len o topánkach. Veľa ľudí si zadováži kvalitné turistické topánky, no následne zabudne na zvyšok oblečenia. To nie je o nič menej dôležité ako turistické topánky.

Zázračné Merino

Oblečenie na turistiku by malo spĺňať niekoľko základných požiadaviek. Ak je vonku horúco, malo by odvádzať telesné teplo, aby ste sa zbytočne nepotili. Naopak, ak je zima, musí vás pred ňou chrániť a teplo udržať pri tele. Zároveň by malo dobre odvádzať pot a ochraňovať vás pred UV žiarením, ktoré je v horách mimoriadne vysoké. Myslíte si, že splniť toto všetko je pre jeden materiál nemožné? Vedzte, že nie je! Oným zázračným materiálom je práve špeciálna vlna Merino, ktorá sa získava zo špeciálne vyšľachtených austrálskych a novozélandských oviec. Okrem vyššie spomínaných vlastností je naviac veľmi odolná voči mechanickému namáhaniu a čo je dôležité, vôbec nezapácha.

Vlna Merino vo svojich vlastnostiach nepozná premožiteľa, preto je ideálnym materiálom na výrobu turistického oblečenia. Ak teda chcete to najlepšie turistické oblečenie, zamerajte sa na turistické nohavice, bundy a svetre vyrobené z vlny Merino. Tie nájdete v predajniach a e-shope Black hill outdoor. A komfortná turistika sa môže začať!

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.