web analytics

Ulahoďte vášmu domácemu miláčikovi: výber krmiva pre psov na základe plemena

Voľba správneho krmiva pre vášho štvornohého chlpatého kamaráta sa môže javiť ako náročné rozhodnutie. Dôvodom je hlavne veľké množstvo možností, ktoré trh ponúka. Rôzne granule na podporu rastu, hypoalergénne, prírodné granule. Tak podľa čoho si vybrať tie najvhodnejšie pre vaše plemeno?

Krmivo pre malé plemená
S rozličnou veľkosťou plemien sa spájajú aj rozdielne nutričné potreby. Malé plemená sa vyznačujú vyššou úrovňou energetickej hladiny pri fyzickej aktivite a ich metabolizmus pracuje rýchlejšie, ako je tomu u veľkých plemien. Krmivo pre psov by teda malo obsahovať veľké množstvo potrebných živín, mastných kyselín a vysokú koncentráciu kalórií. Zároveň si stavba ich tela (menšie ústa a drobné zuby), vyžaduje zvoliť granule, ktoré sa im budú ľahko prežúvať a nebudú pre nich príliš veľkým sústom.

Krmivo pre stredné plemená

Stredne veľké plemená psov sú v domácnostiach najrozšírenejšie. Najlepšie granule pre psov stredného vzrastu by mali poskytnúť vášmu miláčikovi vyváženú stravu s dostatočným množstvom proteínov, ktoré podporujú rast, zdravý vývoj svalov a telesné funkcie psov. Do úvahy je potrebné brať aj vek a úroveň energetického výdaja daného psíka. Väčšinou ide o aktívne plemená, ktoré potrebujú vysoký prísun kalórií a vitamínov.

Krmivo pre veľké plemená

Psy veľkého vzrastu, ako napríklad nemecká doga alebo stavač, majú o niečo odlišné nutričné potreby, ako tomu bolo pri malých a stredne veľkých plemenách. Dôvodom je ich častá náchylnosť na problémy s kĺbmi a abnormality kostí, spôsobené rýchlym rastom. Preto je nevyhnutné ich stravu dôsledne sledovať a poskytnúť im už v ranom veku dostatok vápnika a minerálov pre správny vývoj a pevnosť kostí.

Zamerajte sa na výber vhodného krmiva vášho psíka a zabezpečte mu tak zdravý a šťastný život. Ak si stále neviete dať rady v otázkach jeho výživových potrieb, nebojte sa poradiť s veterinárom. Spolu s množstvom poskytnutej lásky a pozornosti, bude mať váš psík potrebný blahobyt.

Zdroj obrázku: eva_blanco / Shutterstock.com

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.