web analytics

5 tipov, ktoré vám zaručene skvalitnia spánok

Trápia vás problémy so spánkom a ráno sa budíte s vačkami pod očami? Celý deň ste bez energie a nepodávate taký výkon, aký by ste podať chceli? Spánok je pre ľudské telo veľmi dôležitý a nevyhnutný.. Dobre vyspaný človek podáva lepšie výkony, je viac energický a ďalší deň víta s elánom. Prečítajte si niekoľko tipov, ktoré vám môžu s nespavosťou pomôcť

1. Kvalitný matrac je základnou ingredienciou.

Existuje hneď niekoľko druhov matracov, ktoré vám zaručia skvelý spánok. Vyberať si môžete nielen podľa rozmerov, ale aj tuhosti, veku či zdravotných ťažkostí. Tip pre vás: Vyskúšajte Matrac zo studenej peny, ktorý je vyrobený z peny rôznych stupňov tvrdosti. Práve tie vám poskytnú vynikajúcu oporu tela a chrbtice. Studená pena navyše obsahuje aj veľké póry, ktoré matrac prevzdušnia a zaručia mu vysoký hygienický štandard.

2. Dávajte pozor na to, čo zjete

Spánok ovplyvní aj to, čo máte na večeru. Najlepšie sú ľahké jedlá, ktoré vaše telo rýchlo strávi. Pred spánkom nepite alkohol, kávu a nefajčite. Snažte sa nejesť príliš neskoro, ale nechoďte do postele ani s prázdnym žalúdkom.

3. Vyskúšajte osvedčený recept

Upokojujúce účinky má napríklad pohár teplého mlieka s medom, banány uvoľňujú organizmus vďaka horčíku, levanduľa je tiež priaznivá pre spánok, môžete si pripraviť čaj či kúpeľ z levandule. Zázračnú bylinku si môžete strčiť aj pod vankúš a skvalitniť tak svoj odpočinok.Veľmi dobré je aj pravidelne doplňovať vitamín B a C, ktoré sú skvelé hlavne v boji proti stresu a na tlmenie úzkosti.

4. Nepodceňte vankúš

Vymeňte starý vankúš za nový. Kvalitu spánku ovplyvňuje aj správna voľba vankúša. Vyberajte si podľa vlastností materiálu, tvaru a veľkosti. Anatomický vankúš vám uľaví aj od bolestí krčnej chrbtice.

5. Posteľ podľa Feng-shui

Existuje mnoho druhov postelí, môžete si vyberať nielen podľa materiálov, ale podľa veľkosti, ktoré sa pohybujú od 120 cm do 180 cm na šírku. Medzu obľúbené patrí masív. Ide o prírodný a čisto ekologický materiál, ktorý je morený a moderne naolejovaný. Vybrať si môžete z bukové alebo z dubového dreva, ktoré vás prepojí s prírodou a pomôže vám načerpať potrebnú energiu. Zárukou postelí z masívu je kvalita, tá sa spája s pevnou konštrukciou postele, navyše je posteľ elegantná, štýlová a do zvyšku spálni ľahko zapadne.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.