web analytics

Náradie z Lidlu – oplatí sa?

Keď sa rozhodujete vybudovať alebo rozšíriť svoju domácu dielňu, máte na výber niekoľko možností, kde si zakúpiť potrebné náradie a strojné vybavenie. Buď si kúpite kvalitné profesionálne náradie u špecializovaných dodávateľov za vysoké ceny alebo si zvolíte lacné náradie predávané prevážne pod značkou hobbymarketu. Alebo ho nakúpite v akciách siete Lidl. Aké je vlastne náradie z Lidlu?


Predajne Lidl sú väčšinou ľudí stále vnímané ako predajne potravín, hoci v pravidelne sa opakujúcich akciách predávajú aj obuv, odevy, náradie, vybavenie do domu či pre záhradu aj športové vybavenie. A prečo vlastne by sme mali nad náradím z Lidlu uvažovať?

Parkise vŕtačka

Vybavenie pre profesionálneho stolára alebo zámočníka je robustné, trvanlivé, konštruované na trvalú vysokú záťaž a životnosť. Z toho vyplýva potom aj jeho cena. Avšak remeselník, ktorý s takýmto náradím pracuje osem hodín denne, ho nie len využije, ale najmä speňaží. Úplne iný pohľad na životnosť náradia má domáci kutil. Ak potrebuje akumulátorovú vŕtačku raz či dvakrát do týždňa a elektrickú okružnú pílu raz za mesiac, do konca života nevyužije jej životnosť. A potom je také náradie zbytočne drahé. Z toho vychádzajú aj výrobcovia „neznačkových“ produktov, ktorí dokážu ponúknuť síce nižšiu trvanlivosť a možno nižší výkon, ale za výrazne nízku cenu. Pritom každý zákazník môže využiť zákonnú dvojročnú záručnú lehotu. V rámci nej každý nefunkčný výrobok môže dať do záručnej opravy alebo rovno vrátiť oproti vráteniu peňazí.

Rovnaké podmienky platia samozrejme aj pre elektrické a akumulátorové náradie predávané v Lidli pod značkou Parkside. Lenže veľa ľudí neverí, že predajca potravín môže mať v regáli kvalitné a trvanlivé náradie pre domácich majstrov.

Tento názor vychádza z nepoznania situácie. Samozrejme, že Lidl nemontuje svoj vŕtačky a brúsky v skladoch ovocia a zeleniny. Necháva si ich vyrábať skúsenými výrobcami. A podľa mnohých webov, testov, ktoré urobili skúsení remeselníci, sa často jedná o elektrické a akumulátorové náradie, vyrobené renomovaným výrobcom alebo továrňou, ktorá v Európe vyrába pre značku európskej renomovanej firmy.

Vŕtačka Parkside

Tak či tak, veľa spokojných remeselníkov, záhradkárov a hobby majstrov, či už píšu blogy alebo len rozprávajú priateľom, má dobré skúseností s používaním domáceho náradia Parkside. Sami ho využívame pri budovaní záhradných zariadení v našej veľkej záhrade v kopci. A v lete sa tento vercajk naozaj nezastaví. Využívame celkom tri rôzne veľké akuvŕtačky/skrutkovačky vrátane príklepovej, tiež elektrickú príklepovú vŕtačku aj pre vŕtanie do kameňa starého domu. Akumulátorovú aj elektrickú okružnú pílu, ktorá zvláda ako smrekové foršne a hranoly, tak staré agátové hranoly a lepené OSB dosky. Delta brúsky aj pásová brúska, elektrický hoblík. Pomocou Parkside náradia sme už vyrobili nie len dva veľké vyvýšené záhony pre zeleninu či bočnice pre elektrický fúrik Motúčko. A pri tomto používaní sme získali aj poznatky, ktoré publikujeme nie len na tomto webe, ale aj na blogu s testami výrobkov, vrátane náradia Parkside a Florabest, čo je opäť značka Lidlu, tentoraz pre záhradkárske výrobky.

Cena náradia Parkside je na dolnej hranici neznačkových „značkových“ produktov, ale na oveľa vyššej úrovni kvality, ako iné „značky“ zo sietí supermarketov. Vďaka výbornému pomeru ceny a kvality sme si mohli dovoliť prakticky za jeden rok zakúpiť všetko náradie na obrábanie dreva, železa a kameňa v starom dome a záhrade a spolu s ním vybudovať novú záhradu. Keďže podobné skúsenosti majú aj mnohí naši známi či priatelia, za nás môžem smelo prehlásiť. Náradie z Lídlu sa celkom iste oplatí kúpiť.
 

 

2 komentáre

 • Marek 8. novembra 2017 Odpovedať

  Suhlasim, urcite ano. Tiez mam X veci Parkside (ale aj ine veci pre auto, kuchynu, domacost…). Len chcelo by to lepsiu dostupnost nahradnych dielov, resp. spotrebneho materialu ako brusne papiere, spony, au baterie a pod. 🙂

  Google Chrome 61.0.3163.100 Google Chrome 61.0.3163.100 Windows 8.1 x64 Edition Windows 8.1 x64 Edition
  Mozilla/5.0 (Windows NT 6.3; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/61.0.3163.100 Safari/537.36
 • Lavička zmocnela | Záhrada v kopci 29. mája 2018 Odpovedať

  […] a nohy som spojil párom vrutov po predchádzajúcom kolmom zvŕtaní pomocou prípravkov zo svojej dielne a napustil olejom Belinka. Na druhý deň malo tmavé drevo červeného smreka odtieň na […]

  WordPress 4.9.6 WordPress 4.9.6
  The Incutio XML-RPC PHP Library -- WordPress/4.9.6

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.