web analytics

Neviditeľná elektronická ohrada

Plánujem si zaobstarať psa, aby som mal spoločníka a súčasne ochrancu v novej veľkej záhrade. Tá v zadnej časti nie je oplotená a ovocný sad tu prechádza do voľnej prírody. Samozrejme, že nechcem, aby mi pes v dobe mojej neprítomnosti utekal zo záhrady. A súčasne nechcem ho mať uviazaného na reťazi. Preto som hľadal možnosti, ako udržať psa vo vymedzenom priestore, aj keď na pozemku sám nebudem.

Tento problém zrejme rieši viacero majiteľov pozemkov. A tak som bez problémov našiel obchod, ktorý predáva rádiové oplotenie pre majiteľov psov. Zo širokej ponuky sa dá ľahko vybrať podľa toho, akého psa máte alebo na akom veľkom pozemku chcete rádiové oplotenie inštalovať. Dobré ceny len dopĺňajú ponuku, z ktorej najobľúbenejšie položky sú na sklade a odoslané na vašu adresu do 24 hodín od objednania.

canifuge

Elektronická ohrada funguje obdobne, ako elektronické ohradníky proti zveri, len bez fyzického kontaktu. Okolo pozemku natiahnete drôt, ktorý sa pripojí k riadiacej jednotke, napájanej z elektrickej siete cez adaptér. Do drôtu je vysielaný elektrický signál. Prijímaný je zariadením na obojku vášho psa. Keď sa pes priblíži k drôtu na hranici pozemku alebo vyhradenej oblasti, v ktorej ho chcete udržať, pomocou dvoch elektród dostane psík impulz, ktorý ho upozorní na koniec jeho územia. Vzdialenosť od rádiového oplotenia, v ktorej je pes upozornený, že sa má vrátiť, sa dá nastaviť. Rovnako tak aj sila impulzu v závislosti od blízkosti hranice oplotenia.

Potreboval som sa poradiť ohľadom veľkosti pozemku a potrebného zariadenia ako aj vhodnosti rádiového oplotenia pre plemeno môjho psa. Potrebnú informáciu som v eshope dostal a rádiové oplotenie na svoj pozemok dostal za bezkonkurenčnú cenu. Teraz môj pes bez obmedzovania reťazou bude môcť behať po celom pozemku. Bude mať voľnosť pohybu aj možnosť strážiť celú záhradu a ja budem bez starostí, že by mi ušiel do dediny a mohol robiť nejaké neprístojnosti.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.