web analytics

Niečo dobré pod zub?

Niečo dobré pod zub? Máte občas chuť na nejakú dobrú mňamku po obede? Napríklad ku káve? Človek by si občas aj niečo dal, len často nemá nič v špajze a ani nedôveruje niektorým výrobcom sladkostí. A rýchlo si spomenúť na nejaký recept? Keď zlyhá pamäť, je tu internet.

Chuť na sladké je ako keby človeku vrodená. A možno je to len naučená chuť z detstva, kedy nám rodičia a najmä starí rodičia a všelijaké cudzie tety núkali stále iba sladkosti. A keďže to sladké dobre chutí, človek si ľahko zvykne. Toto využívajú najmä výrobcovia cukroviniek, ale namiesto cukru nám do sladkostí radšej pridávajú fruktózu alebo fruktózovo-glukózový sirup, lebo je lacnejší, viac na nás zarobia, aj keď o zdravotných dôsledkoch sirupu sa veľa diskutuje.

Preto je oveľa lepšie uvariť alebo upiecť si nejakú sladkosť doma, vo vlastnej réžii. Vieme, čo do toho dáme, však 😉 Klasikou je páperová bábovka. Hodí sa nie len na nedeľné poobedie, ale aj na pohostenie návštevy. A dokonca ňou nič nepokazíte ani na narodeninovej oslave svojho potomka. Recept obsahuje okrem všetkých potrebných ingrediencií aj presný postup práce a orientačne aj čas prípravy.

Tak isto aj ostatné recepty, takže si rýchlo môžete skontrolovať, či máte všetky požadované suroviny a dostatok času. Alebo vybrať iný recept. Zdá sa vám príprava bábovky dosť dlhá a dostali ste nečakanú návštevu? No tak tu mám pre vás iný tip: banánové mafiny. Návšteve nestihne ani káva vychladnúť a čerstvé muffiny sú na stole, ako zo škatuľky.

Samozrejme na webe www.maxirecepty.sk sú aj iné recepty, prehľadne triedené do kategórií. Okrem rýchlych chuťoviek môžete vyskúšať svoje kuchárske umenie na kompletnom menu, od polievok cez hlavné jedlá až k múčnikom. Ani vegetariáni neprídu skrátka, veď nie každý chce jesť každý deň mäso.

Zachutila vám na dovolenke v zahraničí miestna kuchyňa? Uvarte si exotické jedlá sami doma podľa receptov. Na chvíľu sa vrátite do chvíľ oddychu a relaxu a vychutnáte si charakteristické chute jednotlivých krajín.

Každý recept, okrem zoznamu surovín a orientačným časom prípravy jedla je opatrený aj fotografiou hotového jedla, takže si môžete pokrm vybrať aj podľa toho, ako vyzerá a tešiť sa na to, ako bude chutiť. Kvalitu receptu alebo chuť jedla môžete neskôr komentovať a podeliť sa s ostatnými čitateľmi webu so svojimi zážitkami pri kuchtení.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.