web analytics
Nový TV program

Nový TV program

Máte plné zuby Fariem aj žien na farme, vychádzajúcich hviezdičiek aj trápnych show? Politická propaganda a úspechy sociálneho štátu vás neberú? A trápne seriály napodobujúce tie argentínske tiež nezaberajú? Ak nemáte satelit, tak už asi nemusíte zapínať televízor. Či?

Verejnoprávna televízia začala nedávno vysielať populárno náučný program, Galileo. Žiaľ, ako býva v poslednom čase zvykom, nie z vlastnej produkcie. Rôzne zaujímavé poznatky zo sveta vedy či techniky sú prezentované populárnym moderátorom Nikodýmom. Program je vysielaný v pracovné dni podvečer. Zlé jazyky tvrdia, že program nezarába STV toľko, koľko čakali a že v apríli končí. Teda že sa po odvysielaní dielov, na ktoré sú zakúpené práva, licencia neobnoví.

Môžeme sa baviť na to, či ľudia sú už takí otupelí každodenným brakom, že už nevedia oceniť program, ktorý im môže aj niečo dať, alebo vždy boli takí a súčasná televízna produkcia len konečne trafila ich vkus. Alebo len zle odhadli vysielací čas a nemá to kto pozerať?

Konkurenčná súkromná televízia prakticky v rovnakom období uviedla alternatívu v podobe DaVinci. Tiež nakúpený nemecký program. Mám pocit, že ide trošku viac do hĺbky, viac skúma. Navyše všetky diely z pracovných dní týždňa idú v repríze cez víkend popoludní. Tak môžu „zasiahnuť“ väčšiu divácku obec.

Pokiaľ pozerávate podobný žáner na satelitných kanáloch, môžu sa vám zdať obe relácie „slabé“. No kto je odkázaný len na DVB-T príjem a súčasne hľadá podobný žáner, určite obe relácie uvíta. V každom prípade príjemné osvieženie medzi toľkými stupiditami.

A čo vy, pozeráte to?

.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.