Každoročne vám na fasáde vášho rodinného domu hniezdi vtáctvo? Chcete zabrániť tomu, aby vám už nikdy viac nehniezdilo a neviete, ako to docieliť? Skúste napríklad hroty proti vtákom alebo klasické igelitové sáčky.
Igelitové sáčky
Na začiatok je dôležité odpozorovať si, na ktorých miestach chce vtáctvo hniezdiť.
Natrhajte si zopár igelitových sáčkov, nastrihajte ich na menšie pásiky a pomocou technickej pásky tieto igelitové pásiky nalepte na fasádu. Zvuk igelitového sáčka má za úlohu odlákať vtáctvo od hniezdenia práve na vašej fasáde.
Zábrany proti vtákom
Fasádu vášho domu ochránite aj tým, že si nainštalujete na fasádu účinné zábrany proti vtákom. Sú to hroty, ktoré vtáctvu neublížia. Majú ho len odradiť od hniezdenia práve na vašej fasáde. Ich inštaláciu na fasádu zvládnete aj bez odbornej pomoci. K týmto zábranám proti vtákom dostanete aj návod. Sú lacné, účinné a neblížia vtáctvu. To sú ich najväčšie výhody, ktoré vás presvedčia, aby ste si tieto skvelé pomôcky kúpili a dali na fasádu vášho domu.
Montujú sa pomocou špeciálneho lepidla, ktoré automaticky získate k týmto hrotom.
Lastovičky, holuby
Ak vám na fasáde vášho domu hniezdia lastovičky, nakúpte si dostatok hrotov proti lastovičkám. Obchody, ktoré ponúkajú tieto hroty, majú v ponuke okrem hrotov proti lastovičkám aj hroty proti holubom. Ak vám niektorý z týchto dvoch druhov vtákov chce hniezdiť na fasáde, kúpte si túto pomôcku a zabráňte znehodnoteniu vašej peknej fasády.
Tieto hroty sú odolné voči poveternostným podmienkam a neškodí im UV žiarenie. Opäť dávame do pozornosti – hroty vtákom neškodia! Zabraňujú vtákom pristáť a zahniezdiť. Montovať ich môžete do žľabov, na rímsy, balustrády, ale i na strešné podhľady.
Ochráňte fasádu vášho domu pomocou kvalitných hrotov alebo igelitových sáčkov. Uvidíte, že vtáctvo si to rozmyslí a hniezdiť začne na inom rodinnom dome.
Pridať komentár