web analytics

Kúpeľňa podľa vašich predstáv

Štýl zariadenia kúpeľne väčšinou riešia ženy. Farba obkladačiek či dlažby, tvar umývadla alebo design sprchového kúta. Sú veci, na ktoré si manželky potrpia a nie len preto, že ich doménou je aj udržiavanie čistoty a hygieny. No ale zariadiť, aby sa v kúpeľni naše polovičky dobre cítili, je zase doménou mužov. Nie vždy však musíte objednávať špecializovanú firmu. Veľa vecí šikovný kutil dokáže aj sám.

Najľahšou prácou ohľadne vodovodu je výmena opotrebovaných tesnení vodovodných batérií. Ak máte v byte ešte staré typy batérií, často pomôže kompletná výmena batérie. Pákové drezové batérie nemajú gumové tesnenia, ktoré treba často meniť, aby neprepúšťali drahú vodu. Okrem toho šetria najmä teplú vodu, pretože okrem ľahkého namiešania správneho pomeru teplej a studenej vody umožňujú rýchlo vodu zastaviť a po chvíli pustiť bez zmeny jej teploty. Veľmi výhodné najmä pri umývaní riadu.

Na domáceho majstra počkajú aj sprchové dvere. Nie vždy je dôvodom ich výmeny poškodenie dverí, úplne stačí, že sa gazdinej prestane páčiť ich design. Len pri nákupe dajte pozor, ak váš kút má sprchové dvere o šírke 80 cm, tak väčšie do kúpelne nenamontujete.

am_19527

Staršie byty boli stavbármi vybavované veľkými vaňami. Hoci je kúpanie pohodlné, keď máte malé deti, po ich odrastení a s vašim pribúdajúcim vekom býva pohodlnejšie sprchovať sa v sprchovom kúte. Výmenou vaní za sprchové boxy získate nie len na úspore vody, ale často aj miesto v kúpeľni na väčšiu práčku alebo na sušičku bielizne. Len pred touto operáciou zhodnoťte svoje technické schopnosti, či si radšej nezavolať odbornú firmu.

A keď už budete prerábať tú svoju kúpeľňu, zvážte, či sa predsa len neoplatí namiesto starej vane nechať namontovať niečo naozaj dobré. Súčasné masážne sprchovacie boxy s nízkou vaničkou vyriešia nie len dokonalú hygienu, ale aj bezproblémový vstup do sprchovacieho kúta cez nízky prah, čo oceníte najmä vo vyššom veku. Súčasne vám poskytnú výbornú masáž na uvoľnenie stuhnutého svalstva. Doplniť ju môže vaša obľúbená hudba. Táto malá domáca rehabilitácia vám ušetrí čas za návštevu masérskych salónov.

Ako kutil a domáci majster potešte svoju rodinu rýchlou a kvalitnou prestavbou kúpeľne u vás doma. Získate nie len nové možnosti očisty a relaxu, ale aj uznanie vašich blízkych.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.