web analytics

Predĺžte životnosť vášho domu

Keď sa rozhodneme stavať vlastný dom, musíme si uvedomiť, že ak chceme, aby náš nový domov slúžil aj budúcim generáciám, nesmieme šetriť na materiáloch použitých pri stavbe rodinného domu.


Stavba rodinného domu je finančne náročná a ak by ste ju chceli realizovať len z vlastných zdrojov bez hypotéky, počítajte s niekoľkoročným stavaním. Samozrejme, bývanie sa dá postaviť len z vlastných zdrojov bez hypotéky. Budete si však musieť väčšinu prác realizovať sami bez pomoci stavebnej firmy.

Ak chcete, aby váš dom slúžil aj generáciám po vás, predĺžte životnosť vášho domu napríklad takto.

Myslite na izoláciu základov

Už pri stavbe by ste mali vedieť, že bez izolácie základov váš domov nevydrží toľko, čo by ste predpokladali. Ak chcete útulné bývanie bez plesní, bez izolácie základov ho nezískate. Izolácie proti vode a vlhkosti ochránia vašu stavbu po dobu niekoľkých rokov. Je nutné izoláciu základov zrealizovať už pri stavbe, a to pomocou skúsenej stavebnej firmy. Jedine oni vám izoláciu základov spravia poctivo a dobre. Nedoplaťte na časté chyby v hydroizolácii a zverte túto prácu do rúk skúsených odborníkov.

Na dome sú najdôležitejšie strecha a základy

Kontrolujte stav strechy

Vlhkosť a zrážky prenikajú do interiéru vášho domova aj cez starú strechu. Kontrolujte pravidelne stav strechy. Nezabúdajte pravidelne vymetať komín a hlavne, ak vám začne strecha hrdzavieť, očakávajte, že vám cez ňu začne prenikať voda. V tomto prípade budete musieť okamžite realizovať rekonštrukciu domu.

Ak chcete predĺžiť životnosť vášho domu, vytvorte si kvalitné základy na stavbu rodinného domu, izolujte spodnú stavbu a dajte si spraviť kvalitný krov, ktorý vám vydrží aj pre budúce generácie. A nezabúdajte na kvalitné spracovanie fasády!

Nikdy nepodceňujte najmä vodu. Tá vie spôsobiť veľa škody a behom chvíle dokáže znehodnotiť vaše bývanie.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.