web analytics

Oplatí sa nakupovať v Číne?

Oplatí sa nakupovať v Číne? Veľké firmy nakupujú alebo priamo si nechávajú vyrábať v Číne už dávno. Je to lacnejšie a tu predávajú stále rovnako draho. Čo tak si tiež sám nakúpiť za lacno a ušetriť tiež sám? Šlo by to? A ako?

Mnoho ľudí sa obáva nákupov z Číny alebo HongKongu. aby im neprišla nejaká tehla miesto objednaného tovaru. Avšak, na rozdiel od Slovenska a nákupov z bazáru, vám nič také nehrozí. Čínski obchodníci sú seriózni a vždy vám príde to, čo ste si objednali.

Objednávať môžete dvomi spôsobmi. Buď na ebay.com, kde predávajú aj čínski obchodníci alebo priamo na špecializovaných stránkach. Často kúpite na ebay.com v promo akcii tovar lacnejšie, ako priamo na ich stránkach. Ale často aj drahšie, najmä po prirátaní poštovné. A hoci je ebay.com v prvom rade aukčný server, môžete kupovať priamo za pevné ceny aj bez prihadzovania a čakania na koniec aukcie.

Výber je neskutočne široký a zohnať takto môžete čokoľvek. Od náhradných dielov na mobily a počítače a ich príslušenstvo cez kozmetiku, šperky, hračky, súčiastky na autá, historické zbrane…

Na ebay.com sa platí Paypalom, na eshopoch Paypalom alebo priamo kartami, čo ale neodporúčam. Platba Paypalom je bezpečnejšia a v prípade ebay.com aj poistená. Keby vám predávajúci predsa len tovar po zaplatení neposlal, tak vám vrátia peniaze. Na dobierku pri týchto nákupoch zabudnite, tak to takto, ako u nás nefunguje. Po zakúpení tovar (a poštovné) zaplatíte a až po zaplatení je zabalený a odoslaný.

Oplatí sa nakupovať v Číne?
Oplatí sa nakupovať v Číne?
Reklamácia tovaru je možná, ale pri drobnostiach vás vyjde poštovné veľmi draho na to, aby ste ho posielali späť. Našťastie je pravdepodobnosť pri overených obchodoch alebo obchodníkoch na ebay.com na zlý tovar naozaj minimálna.

Kvalita tvaru je dobrá a v mnohých našich „osvedčených“ obchodoch kúpite ten istý tovar. Samozrejme za cenu odzrkadľujúcu „distribučné náklady a marketing“. Iste, pri kúpe u nás máte dvojročnú záruku, ale sú veci, ktoré keď vám vydržia len pol roka a vždy si kúpite v Číne nové, tak za dva roky nestoja dokopy ani polovicu tých „slovenských“ so zárukou…

A ktoré internetové obchody môžete využiť? Napríklad www.dealextreme.com, www.focalprice.com alebo http://www.dragonext.com/

.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.