web analytics

Nábytok z borovicového dreva – do akých interiérov sa hodí?

Bez nábytku by len ťažko boli naše domovy kompletné, a aby nám dokonale slúžil, je dobré, ak uprednostňujeme kvalitné a odolné typy, ktoré vydržia dlho. Nábytok z borovicového dreva tieto charakteristiky spĺňa a ponúka ešte omnoho viac výhod. Jednou z nich je aj to, že môže byť súčasťou rôznych interiérov v závislosti od toho, aký štýl preferujete.

Pripravili sme si pre vás niekoľko inšpiratívnych tipov, do akých interiérov možno masívny nábytok bez obáv použiť a výsledok bude zakaždým ohromujúci.

Interiér v provensálskom duchu

Ak milujete pokojné, harmonické a útulné priestory, z ktorých sála teplo, domácka atmosféra a dostatok svetla, možno inklinujete k provensálskemu štýlu bývania. Vôňa levandule, francúzsky šarm a pokoj, a k tomu elegantný, biely a nadčasový masívny borovicový nábytok, to jednoducho ide automaticky k sebe.

Pozrite sa sem a inšpirujte sa naozaj krásnym, vkusným masívnym nábytkom za príjemné ceny, https://drevenakrajina.sk/sk_SK/c/Nabytok/16, vďaka ktorému môžete mať svoj osobný kúsok Provensálska aj u vás doma.

Interiér v škandinávskom štýle

Škandinávsky, alebo aj severský štýl bývania je charakteristický jednoduchosťou, čistotou a ľahkosťou, dokáže navodiť príjemnú, relaxačnú atmosféru a kladie dôraz najmä na funkčnosť. Škandinávsky štýl sa výborne hodí do menších bytov, pretože vďaka svetlým farbám, ktoré v ňom prevládajú, dokáže opticky zväčšiť miestnosti.

Aj preto neurobíte chybu, ak sa rozhodnete siahnuť po masívnom borovicovom nábytku v prírodnom prevedení alebo s bielym náterom. V kombinácii s dekoráciami v tlmených, neutrálnych farbách dosiahnete výborný výsledok. Na osvieženie môžete vyskúšať pár drobných detailov v horčicovej alebo žiarivej žltej.

Rustikálne ladený interiér

Aj rustikálny štýl vychádza zo spojenia s prírodou a jeho piliermi sú jednoduchosť, prirodzenosť a neutrálna farebná paleta. Masívny borovicový nábytok, ktorý necháva vyniknúť prirodzenej štruktúre a vlastnostiam dreva, je pre rustikálny domov ako stvorený. Každý jeden kus nábytku je originál aj vďaka “nedokonalostiam” dreva a nesúmernej štruktúre letokruhov a vzdáva úctu poctivej, remeselnej práci.

Želanú mieru rustikálnosti v interiéroch dosiahnete aj použitím vhodných doplnkov, zrenovovaných vecí, ktorým vdýchnete nový život, dôrazom na prírodné materiály, trámy, kamenné obklady a šikovné doplnky, či už moderné, alebo starožitné.

Minimalistický interiér

Minimalistické priestory neobsahujú nič zbytočné, každá položka má svoj účel, preto aj pri zariaďovaní domácnosti v tomto štýle treba skutočne premýšľať, čo si kúpite. Dôraz na kvalitné materiály je pre minimalistické interiéry typický, preto výber masívneho nábytku bude šikovnou voľbou.

Jednoduché, čisté línie, prírodné odtiene alebo neutrálne farby vytvárajú dokonalú harmóniu, kde nič nepôsobí rušivo. Každý kúsok nábytku v miestnosti má dosť priestoru na to, aby vynikol a kvalita má vždy prednosť pred kvantitou.

Ak hľadáte nový nábytok pre svoj domov, určite navštívte web drevenakrajina.sk.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.