web analytics

Parfum, alebo prirodzená vôňa?

Či sa nám to zdá viac či menej dôležité, vôňa tela patrí medzi základné hodnotiace kritériá pri výbere nášho partnera. Telesný pach, teda ako dôležitá informácia pre obe pohlavia, automaticky ovplyvňuje náš záujem o ďalšiu komunikáciu s dotyčnou osobou. S tým neodmysliteľne súvisí aj každodenná hygiena a starostlivosť o svoje telo.

Môže sa ľahko stať, že vďaka svojmu pachu sa automaticky vyradíme z výberového konania na lásku. Našťastie nám kozmetický priemysel pomáha zdolávať aj tie najťažšie prekážky v boji s našim prirodzeným pachom a ponúka nám rad skrášľovacích produktov, ktoré majú svoju typológiu podľa pohlavia, intenzity potenia, či dokonca typu zápachu.

Vôňa zasahuje do našej emocionality

Určite sa nám viackrát stalo, že vôňa, ktorá nás udrela do nosa priamo na ulici, nás donútila otočiť sa, aby sme zistili komu patrí, prípadne navodila šteklivé myšlienky intímneho zblíženia, alebo pripomenula románik, ktorý o nás nevie nik, alebo naopak nepríjemnú spomienku, ktorá nami otriasla!

Každopádne to v nás prebudí určitú dávku emócií, s ktorými nás spája prežitý príbeh…
Preto nie je vylúčené, že si kupujeme rovnaký parfum niekoľko rokov, hoci sa ho pokúšame viac krát nahradiť iným, no po čase sa vraciame k tomu istému, pretože sa nedokážeme vzdať príjemných spomienok, ktoré nás s touto vôňou spájajú.

flakon

Ako si správne vybrať vôňu?

Parfum, ktorý si práve ideme kúpiť, väčšinou súvisí s našou prirodzenosťou, preto podvedome automaticky siahneme po vôni, ktorá nás vystihuje. Treba si však uvedomiť ako na ňu zareaguje náš pot, ktorý sa s voňavkou chtiac – nechtiac mieša a vytvárajú náš skutočný parfum. Preto sa môže stať, že táto kombinácia môže vyvolať skôr opačný efekt ako voňavý.

Pri výbere parfumu by sme ho mali najskôr vyskúšať na vlastnej koži, nie na papieriku, ktorý nám bežne postriekajú predavačky v obchodoch. Vôňu treba nechať na pokožke pôsobiť niekoľko hodín, aby sa rozložili všetky jej zložky, aby sme mohli sledovať, ako sa bude vynímať so všetkými vlastnosťami našej kože a tiež našou prirodzenou vôňou, teda potom.

Je dosť možné, že parfum, ktorý sme uprednostnili v našom výbere, v čase prchania všetkých jeho zložiek s našim potom nie je až taký úžasný, ako sa nám zdal, alebo sa stretneme s alergickou reakciou. Vtedy je dobré nechať si poradiť od skúsených predavačiek, ktoré sa nechcú len zbaviť prestáteho tovaru, ale naozaj svojej práci rozumejú a chcú pomôcť.

Využitie kazetových balíčkov

Ak sme už našli vôňu, ktorá sa nám páči a navyše vzbudzuje pozitívne reakcie nášho okolia, máme vyhraté. Navyše, ak sa so svojím obľúbeným parfumom nedokážeme rozlúčiť ani v noci, dobrou prílohou k nemu sú sprchové gély, telové mlieka, antiperspiranty a mydlá, ktoré bývajú súčasťou parfumových kaziet, s rovnakou vôňou. Väčšinou je možné zakúpiť ich v zľavách, ktoré by sme nezískali, keby sme produkty kupovali osobitne. Tak môžeme svoju dokonalosť ešte viac vylepšiť.
 

 

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.