web analytics

Potrebujete si oddýchnuť? Vymeňte dovolenku za správne zariadenie spálne

Nie každý si uvedomuje, akým dôležitým miestom je spálňa. Veď len fakt, že prespíme takmer tretinu svojho života o niečom svedčí. Pre takýto kvalitný spánok a relax však potrebujete príjemné prostredie a teda vhodne zariadenú spálňu.

Čo všetko si pod tým predstaviť?

Vyberte si správnu miestnosť

Skôr ako začnete zariaďovať spálňu uistite sa, že ste si vybrali správnu miestnosť. V ideálnom prípade by to mala byť najchladnejšia miestnosť v dome alebo v byte, teda s orientáciou na sever, prípadne severovýchod alebo severozápad.
Ak budete mať okno na východ, budete sa zobúdzať s výhľadom na vychádzajúce slnko. Rovnako príjemný však môže byť aj pohľad na upokojujúce obrazy do spálne. Myslite aj na okolitý ruch a pokiaľ je to možné, vyberte si izbu, ktorá je situovaná do záhrady a nie do rušnej ulice.

Dôležité sú farby

Určite ste už počuli o tom, že farby majú vplyv na našu náladu. Ak chcete v spálni navodiť pokojnú atmosféru, aby sa vám lepšie zaspávalo, zvoľte buď neutrálnu sivú, béžovú, alebo pastelové odtiene modrej, zelenej alebo žltej. Farebná pritom môže byť len jedna stena a zvyšok pokojne ponechajte biely.
Obzvlášť to platí v prípade, ak siahnete po tmavšej zelenej či modrej. Ak si chcete spálňu spestriť, vyberte si decentné obrazy, ktoré nebudú pôsobiť rušivo a hodia sa k vybranej farbe stien aj nábytku.

Do spálne nepatria zbytočnosti, ale kvalitné šatníkové skrine

Spálňa je v prvom rade miesto na oddych. V malých bytoch s nedostatkom úložných priestorov sa však aj zo spálne neraz stáva sklad, a to je chyba! Do spálne patrí posteľ, nočný stolík a možno komoda alebo šikovné šatníkové skrine.
Ak potrebujete viac miesta na uloženie oblečenia alebo iných vecí, stavte na vstavané skrine alebo úložné systémy, ktoré siahajú od podlahy až po strop. Za posuvné dvere môžete schovať aj žehliacu dosku či iné potreby do domácnosti, na ktoré jednoducho nemáte inde miesto. Nevytvárajte si v spálni chaos a uvidíte, že sa vám v nej bude zaspávať oveľa lepšie.

Zdroj obrázka: Photographee.eu / Shutterstock.com

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.