web analytics

Dobrý prístrešok pre auto

Dnes už málokto chce mať svoje auto stále v garáži. Každý alebo skoro každý deň s ním jazdíme. Do práce, na nákupy, s deťmi do školy a na krúžky. Garáž síce ochráni auto, ale dobrý prístrešok to dokáže lepšie. A aj lacnejšie. Auto nemusí stáť na ulici pred domom.

Hlavným problémom garáží je, že sa zle vetrajú. Najmä v zime zaparkovať auto po jazde a zatvoriť ho v garáži znamená nechať odpariť všetku vlhkosť zo snehu a nechať v tom vzduchu stáť svojho plechového miláčika. Rýchly nástup korózie je nevyhnutný. Nevyváži to ani ľahšie štartovanie počas mrazov.

Pri dome postavený prístrešok na auto síce neochráni auto pred mrazom, ale ani nespôsobuje koróziu podvozka a karosérie. Trvalé vetrané miesto a strecha, ktorá chráni pred dažďom a snehom. To je záruka lepšieho stavu nášho auta aj toho, že ráno nemusíme škrabať hrubú námrazu z okien.

V podstate je to taká pergola na auto. Dva alebo šesť stĺpov, na ktorých je konštrukcia s krytinou. Auto prístrešky takého typu sa s obľubou stavajú pri múre domu, takže sa ušetrí za nosné stĺpy, keď jedna časť strechy je upevnená priamo k domu. Nezanedbateľná je aj úspora zastavanej plochy domu. Stačí pod prístrešok na auto urobiť zámkovú dlažbu, v núdzi vysypať drvené kamenivo.

Prístrešok na auto

Ak nechcete stavať drevenú konštrukciu ako na pergolu v záhrade, postavte si hliníkový prístrešok na auto s plochou alebo sedlovou strechou. Dodržíte tak štýl vášho domu, nech je všetko jednoliate.

Po príchode domov zaparkujete pod prístrešok na auto ľahšie, ako do garáže a aj keď prší alebo sneží, do domu prejdete suchou nohou. Pred odchodom z domu nemusíte ometať sneh, stačí naštartovať a ísť. A keď si v lete zmyslíte urobiť posedenie s priateľmi, auto necháte na ulici a prístrešok využijete ako krytú terasu. Zlé počasie vás tak nikdy neprekvapí a aj o vášho oceľového tátoša bude dobre postarané.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.