web analytics

Keramické fazety: Kde sa používajú a ako vám pomôžu ku krajšiemu úsmevu?

Aj vy máte často strach z návštevy zubného lekára? To rozhodne nemusíte. Zubár vám chce predsa len pomôcť ku krajšiemu úsmevu. Preto sú dôležité pravidelné prehliadky. Ak by ste mali nejaké nedostatky, riešiť sa to dá napríklad aj keramickými fazetami. O tých si povieme viac v nasledujúcich riadkoch tohto článku.

Chcete mať úsmev ako filmové hviezdy? Môže to byť realitou! Veľa ľudí má dokonalé rovné a biele zuby už od narodenia, no nie u všetkých to je samozrejmosť. Niektorí ľudia majú isté nerovnosti, poškodenia a neestetické zafarbenia. To však môžu vyriešiť napríklad keramické fazety, ktoré sa v zubných ambulanciách používajú čoraz častejšie. Prečo sú tieto prvky tak obľúbené a kedy sa používajú?

Základom je zdravie zubov

U zubných lekárov je vždy na prvom mieste zdravie vašich zubov. Ak máte na nerovnom zube isté kazy, budete si ich musieť dať vyriešiť predtým, ako vám bude nasadená fazeta. Tieto prvky totiž skôr riešia tú estetickú stránku úsmevu. Ide o tenké plátky keramického, poprípade viaczložkového materiálu. Fazeta sa vždy zafixuje na prednú stranu jedného, poprípade viacerých zubov. Tieto prvky sa používajú najmä na viditeľnej časti chrupu. Ak chcete aj vy keramické fazety, môžete sa poradiť so svojím zubným lekárom.

Aplikácia je bezbolestná

Ak túžite po fazetách, ale bojíte sa aplikácie, rozhodne nemusíte mať žiadne obavy. Celá aplikácia totiž prebieha pod lokálnou anestéziou. To znamená, že nebudete pociťovať žiadnu bolesť. Najskôr vám odoberú v zubnej ambulancii odtlačky, následne sa v laboratóriu vytvorí model fazety a až potom sa aplikuje do úst pacienta.

Čo sa týka ceny, tá sa pohybuje okolo 350 €. Môžete si povedať, že je to vysoká suma, ale nie je to tak. Fazeta vám totiž zabezpečí krajší a hlavne zdravší úsmev. Nezabúdajte však na následnú správnu starostlivosť.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.