web analytics

Pozemky alebo radšej novostavby?

Pri rozhodovaní o bývaní musíme riešiť mnoho otázok. Jednou z nich je tá, či budeme bývať v bytovom dome alebo nás viacej láka dom rodinný. A pritom nejde len o to, či sa budeme starať o záhradu alebo nie. A druhou otázkou je, či si vyberieme novostavbu alebo dáme prednosť staršej budove. Akú sú teda výhody jednej alebo druhej možnosti?

Jedným z rozhodujúcich kritérií sú samozrejme financie. Jednak koľko peňazí máme pre riešenie nášho bývania k dispozícii, prípadne koľko si môžeme na bývanie požičať. S plánovaným rozpočtom tiež úzko súvisí lokalita, v ktorej uvažujeme s rodinou bývať. Reality.sk je stránka, ktorá nám môže pomôcť zorientovať sa na trhu realít a urobiť si reálny obraz o súčasnom trhu s nehnuteľnosťami. Môžeme tak prípadne korigovať svoje požiadavky v závislosti od možností financovania, ktoré máme k dispozícii.

Najrýchlejšie vyriešime bývanie nákupom už hotovej nehnuteľnosti. Či už je to dom alebo byt v modernej bytovke. Je na zvážení, či nás oslovia novostavby v Bratislave alebo v blízkom okolí. Do úvahy bude potrebné zobrať nie len naše zamestnanie, ale aj prípadné dochádzanie detí do škôl a na krúžky a zvoliť z tohto pohľadu najvhodnejšiu lokalitu.

Ak vás to viacej ťahá do rodinného domu a radi by ste si postavili svoj dom s dispozíciou podľa svojich predstáv, začať by ste mali tým, kde nájdete rôzne pozemky určené pre výstavbu a zvažovať, aká veľká záhrada vám ostane, keď dom postavíte. Niekomu stačí malý pozemok, akurát pre bazén a kúsok trávnika okolo. Niekto zase vyžaduje dostatok priestoru pre ovocné stromy a pestovanie zeleniny. Vo všeobecnosti ale platí, že väčšie pozemky hľadajte skôr ďalej od veľkých miest, v ich blízkosti zase rátajte s vyššou cenou.

Či už sa rozhodnete bývať v rodinnom dome alebo v bytovom dome, pamätajte, že je to zväčša rozhodnutie na dlhšiu dobu. Preto by ste mali brať do úvahy všetky faktory, ktoré môžu mať na váš život vplyv v najbližších rokoch. Aby ste si svoje nové bývanie užili spolu so svojou rodinou.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.