web analytics

Stredomorská elegancia – to je bývanie v talianskom štýle

S príchodom ponurého počasia trávime viac času v našich príbytkoch a tiež máme viac času sa venovať nášmu bývaniu. Ak ste sa tento rok rozhodli pre rekonštrukciu, alebo vám Ježiško nadelil nové bývanie a práve premýšľate, ako ho zariadiť, máme pre vás pár tipov.

Keď nie ste priaznivcom stále populárneho minimalizmu alebo nórskeho bývania v hygge štýle, bude určite trošku ťažšie nájsť dizajnový smer, ktorý by vám vyhovoval. Ak patríte medzi milovníkov nadčasového štýlu a milujete veľké okná a priestor zariadený luxusným nábytkom, bude tým pravým riešením taliansky štýl bývania. Ak vás vaše srdce ťahá k tradičnému talianskemu dizajnu, ktorý prepája moderný aj renesančný štýl starej Florencie, iste vás zaujíma, ako vkusne a efektívne nabudiť vo vašej domácnosti dojem stredomorského bývania.

Ako na to?

Taliansky štýl bývania prepája niekoľko zásadných vecí: veľké okná, krištáľové lustre, mramorové kúpeľne, kvalitne zariadené kuchyne a veľkorysé spálne. Je dôležité, aby všetky zariaďovacie predmety boli naozaj kvalitné a dobre remeselne opracované.

Trendy v oblasti bývania na rok 2021 tak ako tak diktujú pustiť do našich príbytkov viac prírody a prirodzeného svetla. Ak nezačínate so stavbou nového domu, s usporiadaním okien v dome toho už veľa nenarobíte, ale snažte sa zbaviť dlhých ťažkých závesov, vyrolujte žalúzie, okná oblečte do vzdušných volánov a priesvitných záclon a nechajte váš príbytok prestúpiť svetlom.

Taliani milujú varenie. A tiež kvalitné veľkej kuchyne, v ktorých je miesto nielen na všetky prísady a riad, ale aj na stretávanie s priateľmi. Prípravu jedla berú ako obrad a zábavu, kedy pre svojich blízkych pripravujú pohostenie a s pohárom v ruke sa s nimi rozprávajú. Dbajte na to, aby kuchyňa bola dostatočne priestranná, minimálne s barovým pultom, ak nevlastníte jedáleň, kúpte si do nej kvalitný jedálenský stôl, pri ktorom sa budete stretávať s rodinou. Je dôležité, aby kuchynská linka bola vyrobená z kvalitného materiálu a bola v nadčasovom dizajne. Nezabudnite na kvalitné dlaždice, ktoré odolajú aj tomu, keď vám pri experimentovaní vypadne panvica z ruky. Taliansko nám dalo terakotovej dlaždice, ktoré opäť prichádzajú do módy.

Keď už riešime dlažbu, nezabudnite na to, že nie je nič viac talianskeho než krásne kúpeľne, vybavené kvalitnou sanitou a lešteným mramorom. Ich obstaranie je nákladnejšie, ale ak zvolíme dobre, takáto kúpeľňa nám bude slúžiť naveky. Obrázkové obklady z kúpeľňových štúdií nechajte tam, kde sú.

Taliani sú precízni a spoločenskí tvorovia, preto sa snažia mať každý detail miestnosti dovedený k dokonalosti. Obývacia izba, ako miesto na stretávanie s priateľmi, býva najhonosnejšou miestnosťou v celom dome. Nebojte sa zaobstarať krištáľové lustre, kvalitné kreslá so zdobenými nožičkami, najlepšie v prevedení tmavého dreva, ktoré pôsobia veľmi drahým dojmom. Pri výbere sedacích súprav nešetrite a poobzerajte sa po kvalitných súpravách zo surovej, či brúsenej kože. Nesiahnete vedľa, ak vyberiete sedaciu súpravu z niektorých talianskych štúdií, ktoré majú pobočku u nás na Slovensku.

Hoci sú Taliani známi ako horkokrvní milovníci kávy, tiež si radi pospia. Ale zásadne len v spálni, ktorá býva vybavená tým najkomfortnejším lôžkom, krásnym vyrezávaným nábytkom a kvalitnou posteľou, ktorá tvorí srdce celej miestnosti.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.