web analytics

Prečo je žalúzie najlepším riešením tienenia?

Uprednostníte závesy, záclony či žalúzie? Pri výbere spôsobu prekrytia okna máte niekoľko možností. My sa vás dnes pokúsime presvedčiť o tom, že žalúzie majú ešte stále svoje pevné miesto v domácnostiach a ich využitie je skutočne rôznorodé. Žalúzie vám vydržia celé roky, preto môžeme povedať, že sa jedná o skutočne výhodnú investíciu.

Žalúzie patria medzi nevyhnutné bytové doplnky. Samozrejme, vaše okná ich nepotrebujú, prinášajú však niekoľko výhod, ktoré sú skutočne nenahraditeľné. Vonkajšie žalúzie by ste mali mať na každom okne.
Prečo sú žalúzie také užitočné?

Poskytnú vám súkromie

Medzi jednoznačne najlepšie výhody žalúzií patrí ich schopnosť poskytovať súkromie. Pomaly sa letné obdobie blíži ku koncu a vonku bude čoraz skoršie tma. Aj teraz, počas leta, využijete v ranných a večerných hodinách žalúzie, vďaka ktorým nebudú ľudia z ulice vidieť do vašich izieb.

Nastavíte si intenzitu svetla

Žalúzie viete nastavovať. Viete ich úplne zatiahnuť alebo nastaviť tak, aby odrážali svetlo. Inak povedané, vďaka žalúziám si viete v izbe nastaviť požadovanú intenzitu svetla. Túto výhodu ocenia najmä izby orientované na slnečnú stranu.

Udržujú v izbe chladno

Nemáte doma klímu a ventilátor sa vám pokazil? Nechajte od rána zastrené žalúzie. Žalúzie totiž napomáhajú udržať v izbe chladno, nakoľko neprepustia vonkajšie svetlo do izby. Po západe slnka môžete si žalúzie prispôsobiť. V izbe bude celý deň príjemný vzduch a vy v nej vydržíte pracovať a deti sa môžu hrať.
Ak sa rozhodujete pre žalúzie, pestrý sortiment žalúzií ponúka napríklad Markat.sk.

Jednoduché na manipuláciu a čistenie

Závesy majú tiež nespočetné výhody. Ak sa však zašpinia, musíte ich zvesiť, vyprať a dúfať, že sa fľaky očistia. So žalúziami je to jednoduchšie. Vo všeobecnosti sú jednoduché na používanie a ešte jednoduchšie na vyčistenie. Stačí ak žalúzie zatiahnete a prejdete po nich mokrou handričkou.

Zdroj obrázku: Gordine N / Shutterstock.com

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.