web analytics

Prečo by ste si mali zvoliť správnu trasu s elektrickým vozidlom?

Čoraz populárnejšie elektrické automobily začínajú tvoriť veľké percento vozidiel na cestách. Aj napriek ich elektrickému motoru, ktorý bol dlho považovaný za neefektívne riešenie na cesty hlavne kvôli výdrži si ho dokázalo obľúbiť veľa ľudí a dnes tvoria elektrické autá viac ako 5% všetkých vozidiel na svete.

Efektívna trasa pre elektrické vozidlá

Kľúčom ku kvalitnej a pohodlnej jazde v elektromobile je správny výber trasy. Nakoľko sú elektrické vozidla veľmi limitované dojazdom, najkratšia a najekologickejšia varianta je často tým najlepším spôsobom, ako sa dostať na vzdialené miesta bez potreby nabíjania. Od bežných modelov ako napríklad Opel Grandland, Opel Crossland alebo nový Opel Astra, elektrické modely ponúkajú nadpriemerne tichú a kľudnú jazdu. Existujú rôzne mobilné aplikácie, ktoré ponúkajú optimálnu trasu práve pre elektrické vozidlá.

Pravidelné dobíjanie vozidiel

Plánovanie trasy je síce dôležitým faktorom, žiadna efektívna trasa sa však nezaobíde bez dobíjacích staníc. Dobíjanie je totiž rovnako dôležité, ako správna a energeticky nenáročná jazda. Niektoré stanice ponúkajú nabíjanie za rekordne krátky čas a to v priemere 30 minút na takmer plné nabitie. Bežné elektronabíjačky to zvládajú za necelých 6 až 12 hodín v závislosti od teploty, opotrebovania a kapacity batérie.

Správny výber trasy je často veľmi náročná voľba, s dobrým plánom a využitím aplikácie pre optimálnu trasu s nabíjacími stanicami to nemusí byť žiaden problém. Výber elektrického vozidla nemusí byť iba skvelým riešením pre rýchlo sa vyvíjajúcu dobu, zároveň tak pomôžete planéte a ukážete tým vašu zodpovednosť voči životnému prostrediu.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.