web analytics

Prečo stále viac domácností kúri tepelným čerpadlom?

Hľadáte aj vy spôsob, ako počas zimných mesiacov udržiavať teplo vo svojich domovoch, ktorý by nebol veľmi škodlivým pre naše životné prostredie? Ak áno, jedným z najlepších spôsobov, ako sa dnes môžete zbaviť škodlivého vykurovania spotrebnými materiálmi ako drevom či uhlím je práve tepelné čerpadlo. Je nenáročné na údržbu a navyše svojou funkčnosťou nemá žiadny negatívny dopad na prírodu.

Obnoviteľné zdroje tepelnej energie sú jedným zo spôsobov, ako zabrániť klimatickej kríze. Ak by si viacerí ľudia uvedomili túto skutočnosť a začali by uvažovať o zaobstaraní si pre svoju domácnosť práve tepelné čerpadlo, bolo by to veľkým krokom vpred. Prečo je to práve teraz veľmi výhodné?

Pomoc vo forme dotácií

Na Slovensku prebieha projekt Zelená domácnostiam, v rámci ktorého môžu ľudia získať dotácie na tepelné čerpadlá. Cieľom tohto projektu je ekologická cesta vykurovania pre viaceré domácnosti. Pri splnení niekoľkých podmienok môžete o dotáciu požiadať aj vy, pričom nezáleží, či bývate v byte alebo v rodinnom dome. Dotáciu môžete získať napríklad na tepelné čerpadlo vzduch – voda, ktoré vám poslúži na vyhriatie vody v domácnosti a vy tak ekologickou cestou budete mať zdroj teplej vody.

Kde nájsť kvalitné služby poskytovateľa?

Ak hľadáte konkrétnu firmu, vďaka ktorej si budete môcť aj vy zabezpečiť tepelné čerpadlo pre vašu domácnosť, skvelú pomoc vám poskytne spoločnosť Eco3energy. Na ich webovej stránke eco3energy.sk nájdete všetky potrebné informácie o ich službách, ktoré zahŕňajú okrem poskytovania konkrétnych produktov a ich montáži a množstvo poradenských služieb a informácií ohľadom šetrného vykurovania. Ich prehľad v tomto odvetví je bezkonkurenčný a svoje služby a odbornú pomoc poskytujú nie len domácnostiam, ale aj podnikateľom a ich firmám.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.