web analytics

Ako efektívne zorganizovať komodu v 5 jednoduchých krokoch

Prerastá vám neporiadok cez hlavu a vaša komoda je ako z rozprávky Hrnček var? Veci sa v nej hromadia a pomaly kypia von? Je na čase urobiť s tým rýchly proces. Po týchto jednoduchých krokoch si budete môcť vydýchnuť.

Krok 1: Začnite s prázdnymi zásuvkami

Kým “na tvrdo” nevyprázdnite celý obsah komody, nikdy nedosiahnete dokonalý poriadok. Keď všetko jasne vidíte pred sebou, uľahčíte si ďalšie kroky a organizácia bude omnoho efektívnejšia. Okrem toho budete môcť poutierať a vyčistiť každé zákutie zásuviek.

Krok 2: Roztrieďte obsah komody

Aj keď tento proces nie je jednoduchý, všetkých nepotrebných vecí by ste sa mali zbaviť. Oblečenie, ktoré nenosíte môžete podľa jeho stavu darovať, predať alebo vyhodiť. Užitočným pravidlom je zbaviť sa vecí, ktoré ste za posledný rok nemali ani raz na sebe.

Krok 3: Zoskupte veci podľa kategórií

Pre väčšiu prehľadnosť zoskupte veci podľa ich účelu (tričká, bielizeň, doplnky atď.) a vyhraďte im samostatnú zásuvku. Komody sú určené na skladovanie tenkých a menších predmetov či oblečenia. Objemné a sezónne oblečenie sa pokúste presunúť inam (zaveste ho do skrine, odložte do perináka alebo taburetky s úložným priestorom).

Krok 4: Maximalizujte úložný priestor

Počuli ste už o metóde od Marie Kondo? Spočíva v uľahčení skladania a efektívnom využívaní priestoru. Namiesto toho, aby ste oblečenie prekladali, rolujte ho. Zabránite tak vzniku viditeľných zhybov, ušetríte miesto a vaše zásuvky budú prehľadnejšie (rolky ukladajte vertikálne vedľa seba, nie na seba).

Krok 5: Používajte organizéry a zoraďovače

Drobné predmety ako ponožky, slnečné okuliare, hodinky sa v komode ľahko zapatrošia a samovoľne sa “presúvajú” po zásuvke. Riešením sú spoľahlivé organizéry dostupné v rôznych tvaroch a veľkostiach. Alternatívou sú aj DIY organizéry, napr. z krabíc od topánok.

Všetky veci vložte späť do komody podľa nového organizačného plánu a dbajte na jeho dodržiavanie.

Zdroj obrázku: New Africa / Shutterstock.com

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.