web analytics

Preparkovali ste?

Posledný deň roka, najmä večer, je veľmi búrlivým obdobím. Oslavy prichádzajúceho nového roka sú sprevádzané nie len množstvom pijatiky, ale aj svetlicami a delobuchmi. Ohrození sú nie len neopatrní ľudia, ale aj psi a autá na parkoviskách.

Pokiaľ parkujete pred panelákom, je veľké riziko, že na streche auta pristane horiaca prskavka. A veľmi poškodí lak auta, ktorý prehorí až na plech. Rovnakú neplechu môže urobiť aj svetlica, ak dopadne na karosériu a ešte stále horí.

Ak je karoséria pokrytá snehom, je to veľká výhoda. Studený sneh dokáže uhasiť plameň a uchladiť karosériu pred poškodením.

Najistejším opatrením je na Silvestra popoludní preparkovať auto spod okien a z miesta, kde v minulosti lietali prskavky, svetlice a búchali petardy, na iné miesto. Ale ani tak nemáte istotu, že auto prežije oslavy bez úhony. Len výrazne zvýšite jeho šance. A myslím, že aj to stojí za to.

Označené ako

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.