web analytics

Problémy s Easy Contact Forms

Každý z blogerov krátko po spustení blogu zaregistroval vo svojej mailovej schránke množstvo nevyžiadanej pošty. V snahe komunikovať so svojimi čitateľmi zverejnil svoju mailovú adresu. To využili spameri so svojimi robotmi. Aby sa to nestávalo, používajte pluginy pre kontaktný formulár, ktorý spoľahlivo doručí správu pre vás a súčasne skryje váš mail pred robotmi. Ale s niektorými pluginmi pre WordPress si tiež môžete užiť trochu starostí.


Nedávno sme písali, aké nevhodné je používať login „admin“ pre správcu blogu. A práve tu je kameň úrazu s pluginom Easy Contact Forms. Ak totiž po vytvorení kontaktného formulára vytvoríte nového správcu s bezpečnejším loginom a starého vymažete, môžete mať problémy pri úprave kontaktného formulára vytvoreného pomocou Easy Contact Forms. Tento plugin sa totiž bude dožadovať prihlásenia sa užívateľa, ktorý formulár vytvoril. A ten už neexistuje.

Našťastie tento plugin nie je ani jediný ani najlepší pre správu kontaktných formulárov (môžete ich mať na blogu viac, s rôznymi príjemcami a podobne), takže ho stačí z webu v administrácii blogu odstrániť, nahrať si iný (medzi najobľúbenejšie patrí Contact Form 7), vytvoriť si nový formulár, vložiť jeho shortcode do stránky s kontaktmi a váš blog beží veselo ďalej.

Je pravdepodobné, že takto sa môže správať viacero pluginov, ktoré rozširujú vlastnosti redakčného systému WordPress. Neberú do úvahy oprávnenia prihláseného užívateľa, ktorý robí úpravy alebo nastavenia, ale trvajú na prihlásení sa konkrétneho užívateľa. Ak o takom plugine viete, budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými čitateľmi o túto skúsenosť v komentári pod článkom.

Ďakujeme.

.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.