web analytics

Poctivé, naše

poctivepotraviny.sk Toto označenie by sme v dnešnej dobe mohli použiť takmer na akúkoľvek vec, ktorýkoľvek výrobok pri pohľade na regále v našich obchodoch. No našich. Poznáte nejaký naozaj náš obchod? Všetky patria nejakému zahraničnému vlastníkovi a v ponuke to aj tak vyzerá. Nacionalizmus sa považuje za politickú nadávku, ale v praxi sa používa. A tak v nemeckých obchodoch nájdete všetky možné výrobky. Nemecké, talianske, poľské ale slovenské aby ste lupou hľadali. A ak ich nájdete, kvalitou zodpovedajú tým zahraničným. Teda zahraničným určeným pre náš trh. A čo sme my menejcenní, že nám ponúkajú podradný tovar?

Plné regále vrajpotravín, ale ak sa pozriete bližšie na zloženie, tak je to buď sója alebo kukurica. Presnejšie modifikovaný kukuričný škrob. Už začínam chápať, prečo sú v každom nákupnom centre pri východe z potravín lekárne. Normálny človek toto nemôže prežiť zdravý.

Avšak poctivé slovenské potraviny nevyhynuli. Len ich nehľadajte medzi ostatným brakom. Majú svoje miesto na stránke www.poctivepotraviny.sk/ spolu s ich producentmi. Máte chuť na poctivé domáce klobásky? Alebo radšej kvalitný domáci syr? Na tejto stránke si vyberiete. Možno nebudú také lacné ako zo supermarketu, ale ani nebudú také bez chute a bez vône, alebo naopak, budú úplne bez chemických dochucovadiel a farbív. Vy si tak môžete naozaj vychutnať jedlo bez egalizácie chutí v jeho prirodzenej podobe a plné živín, kvôli ktorému vlastne jedlo jeme. Alebo by sme jesť mali.

Bez sprostredkovateľov nájdete farmárov, čo pestujú na poliach poctivú zeleninu, čo chovajú poctivé kravy pre poctivé mlieko a býkov na poctivé mäso. Žiadny separát v šunke, čisté mäso. Zbiehajú sa vám slinky? Ani sa vám nečudujem. Teraz už viete, kde dostanete to, čo si naozaj zaslúžite.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.