web analytics

Problémy s módom údržby vo WordPress

Problémy s módom údržby vo WordPress Ak používate pre svoj web WordPress, tak pri aktualizáciách sa prepína do módu údržby a po skončení aktualizačných prác sa režim údržby vypína. No ak má váš hosting občas problémy s výkonom, tak sa aktualizácia môže prerušiť a web ostane trvale v móde údržby. Ako to vyriešiť?


Najhoršie na zaseknutom móde údržby je fakt, že ani ako správca webu nemáte možnosť pracovať v administrácii stránky a ani jej návštevníci si nemôžu obsah vášho webu prezerať. K tejto situácii môže dôjsť vtedy, ak máte hosting s malým výkonom alebo malou pamäťou RAM pre web. Väčšina hostingov sa predháňa, koľko miesta na disku vám pridelia, koľko mailových schránok môžete na webe zriadiť, ale skutočnosť, aký výkon pre váš web je vyhradený a koľko pamäte sa vám na hostingu alebo multihostingu dostane, to už sa dozviete ťažko, ak vôbec. Pokiaľ má vaša stránku návštevnosť v rádoch niekoľko ľudí za deň, tak sa o možných problémoch ani nedozviete. Stačí ale, aby návštevnosť dosahovala stovky ľudí denne, nebodaj tisíc, a už sa oddeľuje zrno od pliev, teda kvalitný hosting od tých ostatných.

Skôr, než vymeníte hostera svojej stránky, musíme ale náš zaseknutý web odblokovať. Aby sa vám to podarilo, musíte mať ftp prístup k súborom na webe. V roote webu totiž WordPress pri aktivovaní režimu údržby vytvorí súbor s názvom „.maintenance“ s bodkou na začiatku. Jeho zmazaním mód údržby vypnete a môžete opäť s webom začať pracovať. Pravda, najprv by ste mali dokončiť aktualizácie, pri ktorých sa vám mód údržby zasekol, aby ste nemali nedokončené aktualizácie pluginov alebo tém, čo by mohlo váš web rozhodiť alebo úplne znefunkčniť.

A nezabúdajte na prvú vetu, ktorú vidíte v administrácii pri začatí aktualizácií. Mali by ste zálohovať svoj web, a to ako ftp súbory, tak aj databázu. Práve pre podobný prípad, kedy vám nekvalitný hosting spôsobí takéto problémy s jednoduchou aktualizáciou.

.

1 komentár

  • Tak a osobnyblog.sk je presťahovaný | Osobný blog 17. decembra 2013 Odpovedať

    […] hostingu. Veľmi často, aj pri nižšej návštevnosti, sa stávalo, že WordPress zostal visieť v režime údržby pri pokuse o aktualizáciu niektorého modulu. Takže neostávalo nič iné, len vliezť na web cez […]

    WordPress 3.7.1 WordPress 3.7.1
    The Incutio XML-RPC PHP Library -- WordPress/3.7.1

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.