web analytics

mBank zdražuje výbery z bankomatov

mBank bola donedávna symbolom bezplatného bankovníctva a vedenia účtov bez poplatkov. Ao to už býva, veci sa menia a žiaľ ani mBank nepatrí medzi výnimky. Zrejme sa drží sloganu z dávnej svojej reklamy, že ľudia sú naučení platiť. Tak ich nechce tohto zvyku zbavovať.


Výbery z bankomatu zadarmo už nemá ani mBank, hoci to u nej platilo len pre prvé štyri výbery v mesiaci. Takouto poplatkovou politikou mBank na Slovensku začínala. Neskôr svoje vlastné podmienky zmenila tak, že zadarmo bol len jeden výber hotovosti z bankomatu v mesiaci, ak ste chceli mať aj druhý výber zadarmo, museli ste bankomatovou kartou, vydanou k účtu, zaplatiť aspoň 200 eur za mesiac. Podotýkam, že za bežný mesiac. Do sumy platieb sa započítavali platby na termináloch predajní a reštaurácií a tiež platby cez internet. Či už priamo kartou alebo Paypalom.

Za každú ďalšiu stovku zaplatenú kartou ste „dostali“ ďalší výber z bankomatu bezplatne, ale len do počtu 4 výbery za 400 eur platieb. Píšem dostali, lebo od jesene to bude inak.

Pre držiteľov hlavnej debetnej karty k účtu mKONTO a mKONTO Biznis vstúpia do platnosti nové podmienky bezplatných výberov z bankomatu:

– 1 výber z bankomatu v SR alebo v zahraničí v mesiaci zadarmo, ak objem platieb debetnou a kreditnou kartou zákazníka dosiahne čiastku 80 €.

– 2 výbery z bankomatu v SR alebo v zahraničí v mesiaci zadarmo, ak objem platieb debetnou a kreditnou kartou zákazníka dosiahne čiastku 120 €.

– 3 výbery z bankomatu v SR alebo v zahraničí v mesiaci zadarmo, ak objem platieb debetnou a kreditnou kartou zákazníka dosiahne čiastku 160 €.

– 4 výbery z bankomatu v SR alebo v zahraničí v mesiaci zadarmo, ak objem platieb debetnou a kreditnou kartou zákazníka dosiahne čiastku 200 €.

Cena nad rámec voľných výberov ostáva nezmenená – 1,20 €.

Podmienky platia od 1. októbra 2013.

Prečo mBank

mBank je obľúbená hlavne preto, že okrem výberov hotovosti z bankomatu je to naozaj banka zadarmo. Aj VISA classic bankomatovú kartu, za ktorú sa inde platí, dostanete zadarmo. A spolu s Paypalom je to neprekonateľný spôsob platieb do zahraničia za tovar alebo služby.

Navyše si môžete on-line zriadiť sporiaci účet a peniaze cez internet banking kedykoľvek okamžite presúvať podľa potreby. Takže aj ľudia, čo sú opatrní pri používaní VISA karty na internete alebo Paypalu, si môžu svoje peniaze takto bezpečne ochrániť. Pred platbou si požadovanú čiastku presunú na bežný účet, zaplatia a môžu pokojne spávať.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.