web analytics

Postsgenius a AdBlock

Reklamy je na internete už tak veľa a je občas taká otravná, že mnoho ľudí si ju dávno blokuje vo svojom prehliadači. Keby vydavatelia sa držali hesla „menej je niekedy viac“ nemuseli by prichádzať o tržby. Ak však využívate www.postsgenius.cz či už ako vydavateľ alebo ako bloger, mohli ste pri využívaní AdBlock rozšírenia zaznamenať určité problémy.

Ako vydavateľ alebo ako bloger pri zadávaní a písaní článkov môžete na komunikáciu medzi sebou (a adminom) využívať vstavaný systém textových správ. Po odoslaní vidíte svoju správu pekne pod zadaním článku (so žltou farbou pozadia) a tiež vidíte prípadné správy od admina (so zelenou farbou pozadia). Na príchodziu správu vás upozorní email, kde však text správy nie je, musíte si ju prečítať až po prihlásení sa do systému Postsgenuis.cz a kliknutí na konkrétnu zákazku.

Čo však robiť, keď vám opakovane príde mail o príchodzej správy od partnera, ale nič nevidíte? Po dlhšej komunikácii s adminom som zistil, že na príčine môže byť rozšírenie na ochranu pred nežiadúcou reklamou, nazývané AdBlock. Príchodzie správy vraj nesprávne interpretuje ako reklamu a preto ju nezobrazuje.


Overiť si to môžete ľahko prihlásením sa do svojho konta na Postsgenius.cz v inom prehliadači, kde toto protireklamné rozšírenie nemáte inštalované. A hľa, všetky prichádzajúce správy sú tam!

Našťastie AdBlock nemusíte úplne odinštalovať, stačí ho len lokálne vypnúť na stránke postsgenius.cz kliknutím na červenú značku ADB na paneli prehliadača Firefox a zvoliť príslušnú voľbu.

.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.