web analytics

Doplnky pre bazén

Plachta na bazén Intex Vonku je ešte sychravo a zima, ale až sa vás bazén opýta, čo ste preň urobili v zime, čo mu odpoviete? Budete potom narýchlo zháňať doplnky, aby ste mohli bazén využívať a necháte si prvé teplé dny ujsť? Alebo sa pripravíte už teraz tak, aby ste mohli bazén na záhrade využívať hneď, ako to len počasie dovolí?


Bazén poskytuje veľa možností zábavy pre deti a oddychu pre dospelých. Nemusíte mať na záhrade práve bazén olympijských rozmerov, aby ste si plávaním v ňom uvolnili svaly a oddýchli po celodennej práci. Voda totiž nadľahčuje naše telo a tým uvoľňuje svaly najmä na chrbtici, ktoré sú namáhané po celý deň bez ohľadu na to, či sedíte na stoličke v kancelárii alebo za volantom auta, alebo pracujete manuálne povedzme v sklade. Príjemná teplota vody tiež napomáha uvoľneniu stuhnutého svalstva.

Aby sme ale mohli mať vodu v bazéne teplú, potrebujeme vodu jednak zohriať a jednak zabrániť jej vychladnutiu. A na to slúži solárna plachta na bazén, pomocou ktorej okrem iného aj predĺžime sezónu, počas ktorej môžeme svoj bazén využívať. Solárna plachta na bazén zo svojej spodnej hladkej strany leží na vodnej hladine v bazéne a na svojej vrchnej strane, pripomínajúcej bublinkovú fóliu, dokáže prijímať energiu zo slnka a tak vodu zohrievať. A rovnako tak večer táto vzduchová izoalčná vrstva v plachte zabraňuje úniku tepla z vody. Súčasne plachta na bazén zabraňuj znečisťovaniu vody v bazéne. Takže nemusíte loviť lístie alebo halúzky zo stromov z vody zakaždým, keď si chcete zaplávať alebo relaxovať. Stačí zložiť plachtu na bazén a čistá teplá voda je pripravená prijať vaše prácou unavené telo. Alebo šantiace deti, ktoré sa práve vrátili zo školy.

Plachta na bazén sa dá kúpiť nie len v typizovaných rozmeroch na bežne predávané bazény, ale môžete si ju objednať aj na mieru. Dodávaná je v rôznych hrúbkach materiálu, z ktorého je plachta vyrobená, teda čím väčší bazén, tým hrubší materiál, aby sa plachta pri manipulácii neopotrebila. Na rozmerovo veľké bazény si môžete plachtu objednať aj s navijakom, tým sa stane obsluha aj veľkého bazéna hračkou.

Naviják na solárnu plachtu

Okrem solárnych plachiet sa predáva aj zimná plachta na bazén, ktorá ho ochráni pred mrazom. Nie, nemyslím si, že by ste v zime nechávali bazén napustený vodou. Ale ak do neho naprší či nasneží a potom to všetko v noci zamrzne… Zimná plachta na bazén vás ochráni pred podobnými udalosťami.

Keď už máte zabezpečené, že voda vo vašom bazéne bude teplá, tak sa treba postarať aj o to, aby bola čistá. Iste, plachta na bazén zabezpečí, aby na vodnú hladinu nepadalo lístie, kvety a iné nečistoty zo vzduchu. Ale nezabezpečí, aby ste do bazéna nezaniesli napríklad piesok na svojich chodidlách alebo aby sa v nej nenachádzali iné nečistoty, napríklad počas hry vašich detí vo vode. Preto s av bazénoch používa piesková filtrácia cirkulujúcej vody. Táto odstráni všetky mechanické nečistoty, ktoré by sa vo vode mohli nachádzať.

Kúpanie v bazéne tak ostane pre vašu rodinu len radosťou uprostred letných dní.

Označené ako

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.