web analytics

Ušetrite za vodu pomocou perlátorov

Stále hľadáte možnosti úspory za spotrebovanú vodu v domácnosti? Opravili ste splachovač aj pretesnili vodovodné kohútiky? Používate úspornú sprchovú hlavicu a pákové batérie si tiež našli miesto vo vašom byte? Ešte stále vám ostal jeden spôsob, ako menej platiť za pitnú vodu. Začnite používať kvalitné perlátory.

Perlátor je jednoduché zariadenie, namontované na koniec rúry vodovodnej batérie v kúpeľni alebo v kuchyni. Zabezpečuje dve funkcie. Tou prvou je to, že po zastavení vody táto okamžite prestane tiecť. Bez perlátora ešte chvíľu z rúry vyteká voda, ktorá v nej zostala. A väčšinou síce pomalým prúdom ale predsa len odtečie do odpadu.

Druhou funkciou perlátora je prevzdušniť prúd vody, čím mu dodá akoby väčší prietok. Týmto rozšíreným prúdom voda dokonale opláchne taniere v dreze alebo namydlené ruky aj za pomoci menšieho množstva vody. Vo výsledku máte pocit, že vody je dostatok, hygiena je dokonalá a stále šetríte vodu aj peniaze.

perlatory-vody

Menej známou skutočnosťou je fakt, že perlátory na vodovodnej batérii tiež obmedzujú maximálny prietok vody, aj keď otočíte kohútikom naplno. Pretože maximálny prietok ani nevyužijete. V závislosti od vašej potreby si zadovážte perlátor s fixným prietokom, dodávajú sa vo viacerých prevedeniach, alebo aj s nastaviteľným prietokom a dolaďte si ho podľa želania.

Špeciálny perlátor s možnosťou zastaviť a opäť spustiť vodu dokáže čiastočne nahradiť pákovú batériu. Jej veľkou prednosťou je okamžité zastavenie alebo pustenie vody so zvoleným pomerom teplej a studenej vody, čo obyčajné batérie s otočnými kohútikmi nedokážu. Keď však na takúto staršiu, ale stále dobre fungujúcu vodovodnú batériu namontuje perlátor Hihippo One Touch Tap, tak doslova za pár drobných vyriešite úsporu vody. Po pustení vody kohútikom jemným dotykom ruky na spodok perlátora ovládate tečenie vody napríklad pri umývaní riadu v kuchyni.

perlatory-vody-17

Šetrenie vody v domácnosti nie je žiadna veda. Perlátory sú dostupné s obidvoma druhmi závitov batérií, v rôznych prevedeniach podľa prietoku vody a tiež si vyberiete aj podľa ich tvarov. Záleží len na vás, akému dáte prednosť.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.