web analytics

Keď spánok lieči

Čo ako sme aktívni, po práci sa venujeme rodine aj svojim koníčkom, športujeme v lete aj v zime, majstrujeme vo svojej domácej dielničke aj obrábame záhradku, jedno si odoprieť nemôže nikto z nás. Pravidelný odpočinok. Bez spánku si neoddýchne ani naše telo ani naša myseľ a unavené telo tiež skôr podľahne rôznym chorobám. Kvalitný spánok je preto nevyhnutný.

Takže nebudem ďaleko od pravdy, keď budem citovať jedni svoju známu. Podľa nej je posteľ najlepší vynález ľudstva. A každý, kto si kúpil svoju novú posteľ, tak pozná ten super pocit, ľahnúť si na nový matrac a vychutnávať si ležanie na ňom. A celkom iste poznáte ten pocit po rokoch používania postele, že už to akosi nie je ono. A je úplne jedno, či sa jedná o veľkú posteľ pre jedného a matrace 90×200 alebo manželské dvojlôžko.

triflex_plus

Pretože aj matrace sa opotrebúvajú, časom sa vyležia. Naše telo si už tak neoddýchne a v unavenom tele ani myseľ nie je v najlepšej kondícii. Ale meniť komplet posteľ či nebodaj spálňu je zbytočné. Najmä keď sú matrace 160×200 bežne dostupné. Vhodné sú na pevné postele s úložným priestorom v šuplíkoch alebo na výklopné lôžko v celosti. Pokiaľ máte úložný priestor na lôžkoviny pod posteľou rozdelený na dve časti a prístupný po odklopení jednotlivých postelí zvlášť, musíte si aj matrace kúpiť na každé lôžko zvlášť. Alebo nepoužívať toto úložisko.

lisa

Vymeniť samotný matrac na posteli je cenovo veľmi výhodné. Bez toho, že by ste menili štýl zariadenia a rozloženie nábytku v miestnosti vymeníte len vrchnú najviac opotrebovanú časť a máte nábytok ako nový. Z úspornej mladomanželskej postele po rokoch poľahky spravíte základ študentskej izby, pretože aj matrace 140×200 nie je problém si zadovážiť, hoci v minulosti bol tento rozmer považovaný z atypický a kupoval sa len do stiesnených priestorov malých bytov.

Nech už je príčina vašej únavy akákoľvek, nech je to šport, záhradka alebo aj vek, na vymenenej matraci budete spať ako bábätko. A sami spoznáte, že kvalitný spánok má liečivé účinky.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.