web analytics

V dobe finančnej neistoty sa investuje do zlata

U našich susedov, v Českej republike, sa aktuálne do zlata investuje skutočne vo veľkom. OECD predpovedalo, že česká ekonomika bude piatou najviac postihnutou ekonomikou pokiaľ ide o jej pokles v koronavírusovom roku 2020. Predpokladá sa tiež pokles koruny, ktorý zdraží cenu zlata. Preto v ČR s nákupom nikto neváha.

Tradiční investori do zlata nakupujú. Drobní investori menia svoje investičné portfólio a začínajú investovať do zlata. Česká národná banka dlhodobo zlato predávala, teraz však po dlhšom váhaní otočila a zlato naopak nakupuje. Zlato je tradičným prostriedkom, ktorý udrží hodnotu majetku a súťažne dokáže výborne a s istotou zúročiť úspory.

Ak by česká mena poklesla, výrazne Čechom nákup zlata zdraží

Silná koruna umožňuje Čechom nakupovať zlato výhodne. Ak poklesne, tak napríklad pokles o 1 CZK zdraží nákup kilogramovej zlatej tehly o 2000 €, čo je tak 1,5 priemerného českého platu. Takže kto o zlate uvažuje, ten investovanie do „zlatého býka“ neodkladá.

Čo je investičné zlato a ako doň investovať?

Cena zlata rastie a nákup zlata je istotou i pre Slovákov. Dôležité si je ale uvedomiť, čo je investičné zlato. Sú to výhradne zlaté investičné zliatky (zlaté tehly) a investičné zlaté mince. Nákupom akcií zlato ťažiacich firiem, ani zlatých šperkov, potenciál zlata ako investície v dobe krízy nevyužijete. Investovať do zlata je pritom veľmi jednoduché. Stačí si ho kúpiť a bezpečne uschovať.

Pozor na výber značky investičného zlata

Nie každá značka investičného zlata má rovnakú prestíž, a tak je dobré staviť len na tie osvedčené. Medzi investičnými zliatkami ide o značky významných švajčiarskych rafinérií PAMP, Valcambi či Argor Heraeus. Tie produkujú až 30 % svetového investičného zlata. Uznávanými investičnými mincami sú austrálske „klokany“, kanadské mince s javorovým listom, ale aj rakúske investičné mince Wiener Philharmoniker. Ponúkne vám ich mincovna v Bratislave na Dunajskej ulici č. 68.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.