web analytics

Premýšľate, akú farbu sedacej súpravy zvoliť?

Docieliť farebne vyladený interiér nie je vždy jednoduché. V prepojenom obytnom priestore, kde sa stretávajú rôzne funkcie nábytku a častí interiéru, je to ešte zložitejšie. Dominantou je kuchynská linka a súčasne sedacia súprava. Ako do takéhoto interiéru vybrať farbu sedacej súpravy?

Mnohí z nás máme pomerne jasnú predstavu o našej sedacej súprave, vrátane jej farby. Niekto si nevie predstaviť inú než čiernu sedačku, najlepšie z kože. Pre niekoho je základom neutrálny odtieň v prírodných farbách ľanu či nebieleného plátna. Iní zas milujú neprehliadnuteľné vzory alebo majú svojho favorita medzi farbami. Ale mať povedomie o tom, aká farba sa nám páči, ešte neznamená, že vyberieme dobre farbu sedačky.

V podstate existujú tri varianty pre výber sedacej súpravy, presnejšie jej farby

Prvou je voľba neutrálnej farby. Sedačka má byť v tomto prípade svojou farbou nenápadná – biela, čierna, v zemitých odtieňoch. Ale neutrálnou nie je biela sedačka v čiernom interiéri. To už je druhá možnosť, zadovážiť si sedačku v kontrastnej farebnosti. Teda v čo najviac výraznej farbe v porovnaní s ostatnými použitými farbami. Jednofarebné sedacie súpravy sa hodia do výraznejšie prezdobených interiérov. Naopak, ak chceme sedačku so vzorom, lepší je neutrálny interiér. Sedacia súprava v tomto kontexte môže byť dominantným prvkom celého priestoru.

Na farbe sedačky záleží nielen pokiaľ ide o estetiku

Možno ste sa zamilovali do farby roka, klasickej modrej alebo máte medzi farbami favorita. Zvážte ale aj ďalšie aspekty výberu farby sedačky: jej schopnosť ukryť fľaky, „zatajiť“, že máte doma zviera (biela mačka si s čiernou textilnou sedačkou nerozumie), psychológiu farieb a mnohé iné. Aj nimi sa pri výbere farby pre sedaciu súpravu musíme zaoberať.

Vyzerá to, že nie sme múdrejší než na začiatku, ale opak je pravdou. Dôležité je, že sme začali uvažovať inak a nepremýšľame už len nad tým, čo sa nám páči, ale nad problémom ako celkom. S týmto uvažovaním máme šancu zvoliť tú najlepšiu farbu. Sedačky sú pyšné krásky našich interiérov a zaslúžia si dokonalú róbu.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.