web analytics

Obsah kufra prispôsobujte destinácii

Cestovanie prináša každému z nás potešenie. Odchádzame zo stereotypného života a chystáme sa spoznávať ešte nepoznané miesta, poprípade miesta, na ktoré sa radi opäť vraciame. Aby ale balenie na dovolenku, respektíve na poznávací zájazd, nebolo komplikované, dôkladne si spíšte na papier všetko, čo budete potrebovať.

Vytvorte si plán/ zoznam, čo všetko by ste si nemali zabudnúť zbaliť. Keď napríklad cestujete na dovolenku do Chorvátska cez hlavnú letnú sezónu, určite viete, že kvôli kamienkovým plážam a prítomnosti ježkov si budete musieť vziať do vody aj obuv, ktorá vaše nohy ochráni. Čo si ešte budete brať na letnú dovolenku a čo na dovolenku na hory?

Dovolenka k moru a obsah batožiny

V batožine na letnú dovolenku k moru by jednoznačne nemali chýbať kúsky letného oblečenia+ obuv – kraťasy, tielka, pokrývka hlavy, krátke tričká, šľapky a plavky. Ak máte malé ratolesti, nezabudnite im vziať aj pomôcky na plávanie – koleso, rukávniky a iné nafukovacie pomôcky. V prípade, že by nastali výrazné zmeny v počasí, určite si pribaľte aj teplejšie oblečenie – dlhé nohavice a teplejšiu mikinu. S najväčšou pravdepodobnosťou ich nevyužijete, ale nikdy neviete, čo ak budete sedieť na balkóne na dovolenke v Bulharsku a bude vám chladno, pretože sa blíži búrka?

Dovolenka na hory a obsah batožiny

V prípade, že cestujete do hôr, plavky a letné šľapky vám budú dobré akurát len tak v danom hoteli. Do batožiny si jednoznačne pripravte termo oblečenie, nepremokavú bundu, funkčné tričko, turistické nohavice (krátke aj dlhé). Samozrejme všetko si berte vo väčšom množstve. Počasie sa môže pokaziť a náhradné oblečenie by sa vám v tom prípade určite zišlo. Aj v tomto prípade si nesmiete zabudnúť vziať pokrývku hlavy – čiapku, čelenku a slnečné okuliare. Na horách je slnko podstatne silnejšie ako pri mori.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.